Sdílet

Výrobky FAKRO v „BARGEWORK – KANCELÁŘ NA VODĚ”
2014-07-16

Letošní V. ročník "Kongresu Stolarki Polskiej" byl pro výrobce nesmírně důležitý. Během Kongresu se diskutovalo o situaci polských výrobků ze dřeva na zahraničních trzích a o tom, jak důležité je budovat silnou značku.

Pro výrobce z tohoto odvětví je také klíčová spolupráce s architekty, proto se Kongres stal místem oficiálního vyhlášení výsledků soutěž "BARGEWORK - KANCELÁŘ NA VODĚ". Cílem soutěže bylo vytvořit novou dominantu Varšavy pomocí první kanceláře v Polsku, která by se celá nacházela na vodě. Stavba má podpořit rozmanitost města tak, aby se hlavní město Polska připojilo k několika světovým metropolím, které již takové dominantní orientační body ve své architektuře mají. Inovativní kancelář na vodě se má stát synonymem moderní architektury a zvětšit užitkovou plochu Varšavy.


Výrobky FAKRO v „BARGEWORK – KANCELÁŘ NA VODĚ”

Do soutěže se přihlásilo více než 130 projektů na velmi vysoké úrovni. Porota, složená z: dr hab. inż. arch. Krystyna Januszkiewicz – Politechnika Poznańska, dr inż. arch. Jan Kubec – Politechnika Śląska, dr hab. inż. arch. Piotr Obracaj – Politechnika Opolska, mgr inż. arch. Paweł Barczyk a Marcin Wojciechowski – tvůrce myšlenky této soutěže, vybrala vítěze - tým architektů:

 

Mateusz Mastalski, Ole Robin Storjohan
a Karolina Rączka.

 

 

Porota přiznala také 5 vyznamenání.


Firma FAKRO, jedna z nejvíce inovativních firem byla technologickým partnerem soutěže spolu s firmami Aluprof, Drutex, Soudal a Soomfy. Tvůrci vítězného projektů „kanceláře na vodě” jsou pro FAKRO známí, protože se loni stali vítězi mezinárodní architektonické soutěže New Vision of the Loft, kterou již několik let pořádá firma FAKRO spolu s mezinárodním architektonickým magazínem A10. Všechny architekty zveme k účasti v soutěži FAKRO, podrobnosti na www.fakro.com.