Sdílet

Red Dot Award: Product Design 2019 pro balkonové dveře HST-Sky Innoview FAKRO

Velkoformátové posuvné portálové dvěře HST-Sky Innoview získaly prestižní ocenění za design a inovaci v soutěži Red Dot Award: Product Design 2019.

Zdvižně posuvné dveře HST-Sky Innoview FAKRO jsou unikátním výrobkem na trhu, ve kterém je zasklení pevného, nepojízdného křídla upevněno díky speciální konstrukci přímo v rámu a práhu dveří. Toto řešení je novým pohledem na prostor uvnitř i vně domu. HST-Sky přináší mnohem větší plochu prosklení, čímž rozšiřují zorné pole a boří hranice mezi interiérem a okolím. Dveře HST-Sky jsou kombinací dřeva nejvyšší kvality a hliníkového opláštění. Tvoří ucelenou řadu designu a barevnosti s ostatními výrobky řady INNOVIEW: garážovými vraty, vstupními dveřmi, fasádními okny a markýzami.

Cena Red Dot Award je udělována v Německu za design a inovace výrobků již déle než 60 let. Je to jedno z nejvýznamnějších ocenění v oblasti produktového designu na světě.

O udělení cen rozhoduje porota složená z odborníků z celého světa podle motta "hledání dobrého designu a inovací". Jejich hodnocení se zaměřuje na taková kritéria, jako jsou: úroveň inovací, funkčnost, kvalita, životnost a ergonomie. "Další ocenění Red Dot přiznané výrobkům FAKRO je pro nás velkým úspěchem a zároveň potvrzuje, že strategie investování do rozvoje a designu je správná. Společnost FAKRO je autorem více než 170 patentových přihlášek, což z nás činí jednu z nejvíce inovativních firem v oboru." - komentuje Sławomir Gawlik, marketingový ředitel skupiny FAKRO.

Red Dot Award 2019

Slavnostní udílení cen letošního ročníku Red Dot Award se uskuteční 8. července v divadle Aalto-Essen. Všechny oceněné výrobky obdrží certifikáty a bude je možné zhlédnout na výstavě "Design on Stage " v Red Dot Design Museum v Essenu. Výstava potrvá do 11. srpna 2019. Balkonové dveře HST-Sky budou prezentovány také v katalogu Red Dot Design, on-line a v aplikaci Red Dot Design.

 

 Informace o výrobku