Sdílet

Red Dot Design Award 2016 pro FAKRO

Rádi bychom vás informovali, že v roce 2016 byla prestižní cena Red Dot Design Award udělena společnosti FAKRO za okno do plochých střech DEF DU6. Cenu uděluje od roku 1955 Design Zentrum v Essenu, v Německu. Mnoho znalců uznává tuto cenu jako jednu z nejvýznamnějších trofejí v odvětví průmyslových vzorů.

Letošní ročník se nesl ve znamení rekordního počtu 5200 přihlášek z 57 zemí, výběr provedlo 41 členů poroty, která byla složena z nezávislých projektantů, význačných profesorů a novinářů.

Okno do plochých střech firmy FAKRO je spojením inovativních technických řešení a moderního designu. Minimalistický, perfektně poskládaný styl rozhodně tento výrobek odlišuje, a díky použití průlomových řešení bylo okno DEF namontováno v mnoha zemích po celém světě.

Cena nazývaná "Oscar designu" udělena firmě FAKRO je potvrzením toho, že si společnost zakládá na nejvyšší kvalitě výrobků, ale důraz klade také na design. FAKRO jako globální firma zavádí průlomové výrobky, které rozšiřují funkčnost a zvyšují kvalitu výrobku.

Ve výzkumně-vývojovém centru se zaměstnává více než 100 konstruktérů, kteří se mohou pochlubit více než 140 patentovými přihláškami. Investice do inovativnosti a designu přináší řadu úspěchů jako např. nyní cena Red Dot Design Award.

"S neskrývaným potěšením se s vámi dělíme o tuto informaci a věříme, že tato cena potvrzuje, že spojení nejvyšší kvality a skvělého designu přináší očekávány úspěch" - komentuje Slawomir Gawlik, marketingový ředitel Skupiny FAKRO.

Výherci minulých ročníků byly mimo jiné tyto firmy: Porsche, Samsung, ABB, Nokia Corporation a BMW Group.