Sdílet

Okno do plochých střech typu F je nejlepším exponátem veletrhu Střechy Praha 2016
2016-01-25

Ve dnech 21. - 23. ledna proběhl v Praze 18. ročník veletrhu Střechy Praha 2016. Veletrh Střechy Praha je největší a jedinečnou akcí v oblasti střech v České republice a ve střední Evropě. Veletrhu se tradičně účastní nejvýznamnější výrobci a dodavatelé.

V rámci veletrhu je vyhlašována soutěž o nejlepší exponát. Letos proběhl již 15. ročník této soutěže s názvem Zlatá taška 2016. Výhercem Zlaté tašky 2016 se stalo okno do plochých střech typu F firmy FAKRO.

Okno do plochých střech typu F je nejlepším exponátem veletrhu Střechy Praha 2016

Okno do plochých střech typu F prosvětlí interiér přirozeným světlem, přináší možnost větrání a spojuje v sobě vysokou funkčnost a velmi dobré termoizolační parametry. Okno do plochých střech typu F přináší nový pohled na produkt a vyniká moderním vzhledem. Zasklení u tohoto okna vzniklo pomocí technologie vlepování skla, což zaručuje vysokou odolnost a stálost okna, a také estetický vzhled.

Okno do plochých střech typu F je nejlepším exponátem veletrhu Střechy Praha 2016Okno je vybaveno energeticky úsporným zasklením DU6. Součinitel celého okna U=0,88 W/m2K dle EN 12567-2. Okno je možné vybavit také pasivním zasklením DU8. Součinitel prostupu tepla pro celé okno D_F DU8 je U=0,76 W/m2K dle EN 12567-2. Tato okna tedy lze použít v nízkoenergetických a pasivních budovách.

 

 

Společnost FAKRO, světový výrobce střešních oken a půdních schodů, prezentovala svoje výrobky na ploše 90 m2. Na stánku FAKRO byla k vidění expozice balkonového okna FGH-V Galeria, okna se zvýšenou osou otáčení a dolním prosvětlením, dále expozice velmi oblíbených výklopně-kyvných střešních oken preSelect dřevěných a plastových a mnoho jiných výrobků. Velký zájem zákazníků vzbuzovaly půdní schody; k vidění byly stahovací půdní schody, skládací s dřevěným žebříkem a skládací s kovovým žebříkem.

Velké oblibě se vždy těší balkonové okno FGH-V Galeria, které svou estetikou a technickým řešením přitahuje pohledy mnohých návštěvníků veletrhu.

 

Na veletrhu byla představena novinka pro rok 2016 - okno s pochozím sklem DXW WalkOn. Dá se chodit po oknech? Teď už ano - o tom se přesvědčili sami hosté, kteří náš stánek navštívili a po okně se prošli.