Sdílet

Kontrolujeme situaci

Vážení zákazníci,

v souvislosti s globálním problémem spojeným s epidemií koronaviru společnost FAKRO informuje, že nepřetržitě monitoruje dynamicky se měnící situaci a podniká příslušné kroky.

FAKRO jako světový výrobce střešních oken se účastní globálního dodavatelského řetězce. Situace ve společnosti FAKRO je stabilní, vyrábíme, přijímáme objednávky a dodáváme zboží v souladu s objednávkami. Snažíme se naplňovat smlouvy s našimi partnery. Zdraví a životy našich zaměstnanců jsou však naší nejvyšší hodnotou. Proto neustále monitorujeme situaci všude ve světě a jsme připraveni na různé scénáře.

V zájmu bezpečnosti našich zaměstnanců a návštěvníků jsme přijali ochranná opatření a zavedli příslušné procedury. Příkladem použitých omezení je např. pozastavení všech služebních cest a návštěv hostů až do odvolání. Zaměstnanci vracející se z delegací, včetně řidičů, mají zákaz pohybovat se po areálu závodu. Interní a externí schůzky nahrazujeme telekonferencemi. Poskytujeme e-mailové a telefonické konzultace. Zaměstnance a partnery, kteří nám zajišťují kontinuitu v dodávkách surovin, vybavujeme ochrannými rouškami. Omezili jsme také vnitřní pohyb zaměstnanců. Kromě toho ve firmě široce používáme dezinfekční prostředky. Administrativním pracovníkům postupně umožňujeme práci formou home office a pracovníci ve výrobních divizích plní své úkoly v rámci zavedených postupů, které zaručují jejich bezpečnost.

Zároveň chceme využít této příležitosti a poděkovat všem zaměstnancům, kteří přicházejí do práce a jsou s námi v tomto těžkém období. Jsme si vědomi, že by všichni raději zůstali doma. O to více si vážíme těch, kteří v zájmu zachování provozu společnosti a v zájmu omezení nevyhnutelných negativních ekonomických důsledků nastalé situace projevují zvláštní úsilí a odhodlání.