Sdílet

FAKRO na mezinárodním kongresu IFD

V Edinburku, malebném hlavním městě Skotska, se ve dnech 25. až 28. září konal 67. mezinárodní kongres IFD (International Federation for the Roofing Trade). V letošním roce se této události, která napomáhá setkávání stavebních firem a národních sdružení pokrývačů, zúčastnilo přes 200 účastníků, mezi kterými nemohla chybět společnost FAKRO - světový výrobce střešních oken, jež je 14 let partnerem kongresu.

Během setkání byly projednány technické směrnice Mezinárodní federace pokrývačů (IFD) s přihlédnutím ke standardům montáže a využití daného produktu v budově. Řečníci hovořili o důležitých tématech současné doby, jako např. duševní zdraví ve stavebnictví, důsledky klimatických změn v této branži nebo nový program certifikace pokrývačů. Toto poslední téma souvisí s praktickým školením, průkazem zdokonalování pokrývače (tzv. pasem), na kterém se v následující školící sezóně bude podílet také firma FAKRO.

V jednom z panelů, jménem partnerského člena IFD vystoupila Sabina Sujew - manažerka FAKRO pro zěmě Beneluxu a zároveň předsedkyně pracovní marketingové skupiny IFD, a podrobně popsala budoucí marketingové aktivity, jejichž cílem je zvýšit rozpoznání a povědomí o IFD v odvětví a také vzbudit širší zájem pokrývačů o činnosti asociace.

Jednou z nejdůležitějších událostí kongresu bylo vyhlášení výsledků soutěže IFD AWARD 2019 - "Nejkrásnější střecha na světě". Přihlášené stavební objekty představovaly vynikající úspěchy pokrývačů. Přihlášeno bylo 86 objektů z 11 zemí a nominováno bylo 16 projektů z Velké Británie, Rakouska, Maďarska, Slovenska, Lotyšska, Estonie, Ruska, USA a Číny. V kategorii: šikmá střecha vyhrál projekt z Číny, plochá střecha z Rakouska a Lotyšska, kovová střecha z USA a fasáda z Lotyšska.

V sobotu byl na valné hromadě zvolen nový prezident IFD - Graeme Milar (NFRC), který povede Mezinárodní federaci pokrývačů následující 3 roky.