Sdílet

Výrobky FAKRO ovládané přes WiFi na veletrhu BATIMAT v Paříži

Ve dnech 4.-8.11.2019 se ve Francii konala jedna z nejdůležitějších událostí ve stavebnictví v Evropě - pařížský veletrh Batimat. Každoročně se této akce zúčastní více než čtvrt milionu návštěvníků a více než 1700 vystavovatelů z celého světa. Mezi nimi nemohla chybět společnost FAKRO, která na ploše přes 200 m2 představila své špičkové výrobky.

Převážná většina návštěvníků veletrhů hledá produktové novinky a inspiraci. Proto také prezentované výrobky FAKRO představovaly řešení, která se až tak často nevidí na francouzských střechách. U balkonového okna Galeria v bílém provedení, v rozměru 114x255 a v sestavě s oknem Duet proSky 94x255 se návštěvníci mohli přesvědčit o tom, kolik světla, vzduchu a pohodlí přináší do podkroví toto impozantní řešení. Podobný pocit poskytovalo rovněž okno FPP-V preSelect MAX, nová generace výklopně-kyvného okna v maximální velikosti 134x160 cm. Elektricky ovládané okno FTP-V Solar společně s roletou ARF Solar byly zas potvrzením inovativního přístupu firmy FAKRO k novým výrobkům a ke komfortu obsluhy.

Podél uličky byly umístěny výrobky určené do plochých střech, mj. elektricky ovládané světlíky DEF, DEG a DEZ-A s vyhrazenou markýzou AMZ/Z a také sestava oken s pochozím sklem DXW, s využitím spojovacího okapu EX0.

Velké oblibě se těšily produkty ovládané přes síť WiFi. Řízení těchto výrobků bylo prezentováno pomocí mobilní aplikace na smartphonech a také prostřednictvím hlasových pokynů s využitím chytrého reproduktoru Google Home. Tento systém aktivujete příkazem "OK Google" a následně pomocí hlasových pokynů můžete ovládat výrobky FAKRO ve verzi WiFi, jako jsou např. střešní okna, vnitřní a venkovní stínicí doplňky nebo také markýzy pro fasádní okna. Nutno podotknout, že tyto výrobku můžete ovládat rovněž z jakéhokoliv místa na světě s přístupem k internetu.

Jak dodal Sławomir Uryga - vedoucí marketingu pro veletrhy a výstavy, toto řešení se velmi líbilo široké veřejnosti. Díky propojení výrobků FAKRO s Google Home mohli návštěvníci z jednoho místa ovládat nejen střešní okna nebo markýzy, ale také si mohli zjistit informace o počasí nebo poslouchat hudbu.