Sdílet

Výjimečné výrobky FAKRO na 21. veletrhu Střechy Praha

FAKRO, světový výrobce střešních oken a půdních schodů, představilo letos produkové novinky na již 21. veletrhu Střechy Praha. Ve dnech 7.-9. února se stánek FAKRO opět těšil velké oblibě návštěvníků veletrhu. Velkou pozornost přilákaly inovativní výrobky, jako jsou např. okna do plochých střech. Návštěvníky zaujalo zejména okno DXW s pochozím sklem a také vícebarevné okno typu F ve verzi ColourLine.

„Jsme opravdu nadšení z účasti na největší události v tomto oboru v Česku. Naše produkty se těšily velkému zájmu návštěvníků. Je to ideální místo na setkání jak s obchodními partnery, tak s potenciálními zákazníky, kteří hledají inovativní řešení pro svou stavbu.“ - říká Martin Moškoř, obchodní ředitel FAKRO CZECH s.r.o.

Veletrh Střechy Praha je velmi významnou událostí, které se účastní výrobci a dodavatelé nejenom z České republiky. Letošní 21. ročník veletrhu navštívilo rekordních 25 360 hostů a zúčastnilo se ho více než 300 vystavovatelů.

Na stánku FAKRO zraky návštěvníků přilákal moderní design okna do plochých střech typu F v barevné verzi ColourLine (možnost výběru z více než 200 barev RAL Classic). Inovativní design elektricky ovládaného okna DEF byl oceněn prestižní cenou Red Dot Design Award 2016. Navíc se hosté stánku mohli procházet po okně do plochých střech DXW, které díky speciální konstrukci a protiskluzové úpravě umožňuje bezpečnou chůzi po okně. Toto okno získalo ocenění German Design Award Winner 2019.

Na stánku nemohla samozřejmě chybět ani energeticky úsporná řešení. Vystaveno bylo např. okno FTT/U U8 Thermo lakované bílým polyuretanovým lakem, které se ideálně hodí do pasivních staveb, což potrvzuje certifikát Passive House.

V souladu se současnými trendy v architektuře, které odkazují na velká prosklení, firma FAKRO představila sestavu balkonového okna FGH-V Galeria spolu s dvoukřídlým oknem FDY-V Duet proSky. Efekt velké prosklené plochy byl opravdu impozantní.

Na stánku byla rovněž k vidění pestrá nabídka vnějších a vnitřních stínicích doplňků ke střešním oknům a také půdní schody.