Sdílet

Inovativní výrobky FAKRO na 20. veletrhu Střechy Praha

FAKRO, světová dvojka na trhu střešních oken a půdních schodů, představilo na letošním jubiléjním 20. veletrhu Střechy Praha hned několik produktových novinek.

 

Ve dnech 8.-10. února účastníci výstavy hojně navštěvovali firemní stánek FAKRO. Velkou pozornost přilákaly inovativní výrobky, jako jsou např. okna do plochých střech. Návštěvníky zaujalo okno DXW s pochozím sklem, ale také nové výklopně-kyvné střešní okno preSelect2 s úhlem otevření až 45°.

 

Veletrh Střechy Praha je velmi významnou událostí, které se účastní výrobci a dodavatelé nejenom z České republiky. Letošní veletrh navštívilo více než 21 000 hostů, a zúčastnilo se ho 165 firem.

 

Na stánku FAKRO zraky návštěvníků přilákal moderní a barevný design okna do plochých střech typu F v barevné verzi ColourLine (možnost výběru z více než 200 barev RAL Classic), nebo také inovativní vzhled elektricky ovládaného okna DEF s rádiovým ovládáním Z-Wave, které získalo prestižní mezinárodní ocenění Red Dot Design Award 2016. Navíc se hosté stánku FAKRO mohli procházet po okně do plochých střech DXW, které díky speciální konstrukci a protiskluzové úpravě umožňuje bezpečnou chůzi. Stojí za připomenutí, že okno do plochých střech DXW získalo loni cenu německých architektů Architects' Darling Awards 2017.

 

Podle posledních trendů v architektuře, které odkazují na velká prosklení, firma FAKRO představila sestavu balkonového okna FGH-V Galeria spolu s dvoukřídlým oknem FDY-V Duet proSky. Efekt velké prosklené plochy byl opravdu impozantní.

Na stánku FAKRO nechyběla rovněž energeticky úsporná řešení. Firma prezentovala produkty pro pasivní stavebnictví, mezi nimi např. střešní okno FTT U8 Thermo a půdní schody LWT Passive House.

Firma představila rovněž širokou nabídku vnějších a vnitřních doplňků ke střešním oknům ale i k oknům do plochých střech.

 

Svoji premiéru na českém trhu měla antismogová markýza pro fasádní okna VMZ Solar CleanAir. Produkt je vybaven membránou RESPILON AIR® z vrstvených nanovláken, která tvoří extrémně hustou a odolnou síť. Díky této technologii membrána účinně zachycuje smog, výfukové zplodiny, prach, pylové částice, a dokonce i mikroorganismy, a minimalizuje jejich průnik do místnosti.

 

Děkujeme všem účastníkům veletrhu, kteří navštívili stánek FAKRO.