Sdílet

FAKRO je již 30 let na trhu!

Společnost FAKRO, známý výrobce střešních oken na celém světě, započala letos svůj jubilejní ročník. Přesně před 30 lety, 22. ledna roku 1991, byla v Novém Sączi registrována v obchodním rejstříku firma Fakro Sp. z o.o.

"Toto jsou okamžiky, při kterých se člověk zamyslí. Pro nás je to především příležitost poděkovat celému týmu lidí za jejich práci a nasazení. Společnost FAKRO dnes tvoří více než 4 000 zaměstnanců. Nadšenci se svými inovativními nápady, kvalifikacemi a odhodláním jsou naším největším kapitálem." - říká Ryszard Florek, tvůrce a spolumajitel firmy FAKRO.

Logo FAKRO - zaměstnanci

"Dnes je značka FAKRO známá po celém světě. Během prvních let fungování firmy byl pro nás stěžejní vývoj produktu a naše činnost na domácím trhu. V devadesátých letech byla střešní okna v Polsku velmi málo známá. Proto jsme se od začátku věnovali vzdělávání a propagaci myšlenky komfortního bydlení v podkroví s využitím střešních oken. Okamžitě jsme se zaměřili na vysokou kvalitu produktu, inovativnost a na to, abychom s našimi výrobky byli co nejblíže zákazníkovi." - vysvětluje Janusz Komurkiewicz, jeden ze zakladatelů firmy, člen správní rady odpovědný za marketing.

Téměř od samého začátku existence firmy jsme naše výrobky prezentovali na veletrzích, stálých stavebních výstavách, v obchodech se stavebními materiály a okamžitě jsme si získali důvěru zákazníků. V roce 1994 byly exportovány první dodávky střešních oken pod značkou FAKRO do Nizozemska a na Slovensko. Dnes lze výrobky FAKRO nalézt ve více než 50 zemích po celém světě. Součástí skupiny FAKRO je 11 výrobních a 17 distribučních společností. Export firmy představuje 70 % celkových prodejů.

"Začali jsme s jedním typem okna, vyráběným ve dvou velikostech. Dnes nabízíme širokou škálu velikostí střešních oken s různými druhy konstrukce a způsoby otevírání." - dodává Ryszard Florek. FAKRO je také světovou dvojkou na trhu půdních schodů a výrobcem exkluzivní řady dřevohliníkových fasádních oken pod značkou INNOVIEW.

Stojí za to hovořit o dobrých věcech. 30 let činnosti je pro naše zákazníky vzkaz, že FAKRO je spolehlivá firma, které mohou důvěřovat. Je tedy co oslavovat! "Díky týmu FAKRO je dnes naše firma světovou dvojkou na trhu střešních oken a navzdory nepříznivým okolnostem se neustále rozvíjí. Při této příležitosti připravujeme zvláštní poděkování našim zaměstnancům. To, že se jedná o výjimečný rok pro FAKRO, budeme určitě komunikovat směrem k našim obchodním partnerům. Je to také jejich jubileum. Jejich práce a vášeň přispěly k úspěchu a současné pozici společnosti FAKRO jak na domácím, tak i na globálním trhu." - komentuje Janusz Komurkiewicz.