Case studies
Sdílet

Case studies

Nový penthouse v historické Vídni
2019-10-10

VÍDEŇ | RAKOUSKO

Luxusní nemovitost s názvem N°10 je novou, nevšední dominantou historického centra Vídně. Elektricky ovládaná střešní okna naplňují podkrovní apartmány spoustou přirozeného světla a podtrhují nápaditou architekturu budovy.

více

Venkovský boutique penzion
2019-08-08

VILLALBA DE RIOJA | ŠPANĚLSKO

Představte si, že se procházíte úzkými uličkami ve Španělsku, míjíte staleté kamenné domy a v dáli se rozprostírají vinice... Zde, v provincii La Rioja, mezi budovami ční palác hrabat Cirac - subtilní kombinace modernosti a tradice paláce z XVIII. století.

více

Ambiciózní rekonstrukce na kalifornském pobřeží
2019-06-10

BOLINAS | USA

Psal se rok 2008. Jednoho deštivého dne, na tichém místě, daleko od hustě osídleného San Francisca, odhalil současný majitel dům ohraničený žlutou výstražnou páskou. Budova byla v žalostném stavu, ale stačilo se rozhlédnout, aby hned zjistil, že stojí na jedinečném místě. Tehdy se objevila ambiciózní myšlenka na uskutečnění neobvyklé renovace.

více

Světlá proměna
2019-05-13

DMOSIN DRUGI | POLSKO

Starý vodní mlýn získal nový, lepší život. V obci Dmosin Drugi došlo k přeměně starého vodního mlýna. Přestavba podkroví díky kreativitě architekta změnila letitou budovu na pohodlný a prosvětlený dům s moderním vzhledem.

více

WikiHouse v Almere
2019-04-26

ALMERE | NIZOZEMSKO

WikiHouse je koncept, který funguje již nějakou dobu na stavebním trhu rodinných domů. V současné době si tento projekt získává stále větší oblibu v mnoha evropských zemích. Jedním z příkladů je objekt v Almere v Nizozemsku.

více

Děti potřebují prostor plný světla
2019-04-11

EDE | NIZOZEMSKO

Ve městě Ede ležícím ve středu Nizozemska byly bývalé vojenské kasárny přestavěny na budovu plnící různé funkce. Přední část byla uzpůsobena pro obytný dům a mateřskou školu. Díky použití sestav střešních oken FAKRO se do interiéru dostává velké množství přirozeného světla.

více

Architekt zachytil světlo díky oknům FAKRO
2019-02-28

BRUSEL | BELGIE

V historickém centru Bruselu bylo vybudováno nové sídlo Nejvyšší audiovizuální rady Valonska. Transformace stávající budovy umožnila použít moderní a velmi estetická řešení.

více

Bezchybná stylizace s okny FAKRO
2019-01-22

GLIWICE | POLSKO

Po modernizaci ukázala Neumannova vila v Glivicích svou moderní tvář a zároveň si zachovala svůj historický charakter. Finální efekt oslňuje čistě bílou barvou, která pokrývá všechny částí budovy. Použitá řešení měla pozitivní vliv na zlepšení užitných vlastností objektu a učinily pohled na vilu dechberoucím.

více

Rozšíření a modernizace činžovního domu z konce XIX. století
2019-01-11

VÍDEŇ | RAKOUSKO

Činžovní dům v samém srdci Vídně byl přestavěn s důrazem na zachování nadčasového charakteru. Díky smělému rozšíření získala budova další využitelný prostor a podkroví bylo prosvětleno střešními okny ve tvaru lichoběžníku "ušitými na míru".

více

Okna FAKRO osvětlují prostory pro vývoj
2018-12-11

KATOWICE | POLSKO

Velké množství přirozeného světla procházejícího střešními okny FAKRO do sídla Katedry rozhlasu a televize Slezské univerzity přináší osobám nacházejícím se uvnitř mnoho pozitivní energie a chuti do života. Díky použitým řešením se lidem po vstupu do budovy z ní nechce odcházet. Moderní objekt poskytuje studentům inspirativní prostory pro vývoj a zaměstnancům univerzity záviděníhodné, funkční a komfortní pracoviště.

více

Metamorfóza čítárny v podkroví
2018-10-08

MOSKVA | RUSKO

Slabě prosvětlená, soukromá knihovna v podkroví jednoho z rodinných domů v Moskvě prošla celkovou transformací. Nyní si čtenářští nadšenci mohou užít světlý prostor s přirozeným světlem, které vyplňuje interiér ze sedmi střešních oken. Za moderní, a přesto útulný projekt rodina vděčí interiérovým architektům, kteří se podílejí na realizaci televizního programu věnovaného modernizacím podkroví.

více

Střešní okna FAKRO v Pastýřské chatě
2018-09-25

STYLCHYN | POLSKO

Jih Polska je pověstný dech beroucí krajinou s horami v pozadí. Na jednom z takových malebných míst můžete narazit na Pastýřskou chatu, která se nachází u Czorsztyńského jezera. Komplexní architektonické řešení bylo realizováno projekční skupinou HOLA, která za tento projekt získala prestižní ocenění Red Dot Design Award 2018. Projektanti se postarali o to, aby v podkroví bylo velké množství přirozeného světla, a to instalací střešních oken FAKRO.

více

Podkroví plné světla
2018-09-06

MOSKVA | RUSKO

Dosud byl půdní prostor jednoho z moskevských rodinných domů využíván k aktivnímu trávení volného času. Nevyužitou plochu obyvatelé domu používali ke sportovním aktivitám, ale časem zatoužili po účelnějším a funkčnějším využití. Proto se rodina s chutí zapojila do televizního programu, díky kterému se mohla spolehnout na designový a účelný projekt nového podkroví.

více