Ventilační klapky

Ventilační klapky

Vždy čerstvý vzduch v podkroví. S ohledem na těsnost oken a dveří používaných v moderní výstavbě se mohou vyskytnout problémy se zajištěním řádné ventilace. V konečném důsledku to může vést ke kondenzaci vodní páry v místnostech. Abychom omezili tento jev, vybavili jsme střešní okna FAKRO různými typy ventilačních klapek.

 

Automatická ventilační klapka V40P

 

Automatická ventilační klapka V40P
- s účinností až do 49 m3/h, při rozdílu tlaku 10 Pa a v závislosti na šířce okna. Díky automatické regulaci průřezu ventilačního kanálu zajišťuje přísun optimálního množství vzduchu do místnosti, zaručuje zdravé mikroklima v podkroví a také úsporu energie.

 

Účinná ventilační klapka V35

 

Účinná ventilační klapka V35
- s ruční regulací proudění vzduchu. Při úplném otevření zajišťuje průtok čerstvého vzduchu v množství až do 41 m3/h, při rozdílu tlaku 10 Pa a v závislosti na šířce okna. Díky zvýšené účinnosti dochází k efektivnímu snižování vlhkosti v místnosti, což má za následek omezení kondenzace vodní páry.

 

Ventilační klapka V22

 

Ventilační klapka V22
- s ruční regulací proudění vzduchu. Zcela otevřená zajišťuje průtok čerstvého vzduchu v množství až do 31 m3/h, při rozdílu tlaku 10 Pa. Ventilační klapka V22 by měla být používána pouze v místnostech, ve kterých řádně funguje gravitační ventilace.