Historie firmy

Historie firmy

2013

V nabídce FAKRO se objevily další inovativní výrobky:

Okno typu F určené k montáži do ploché střechy vybavené inovativním zasklením s velmi dobrými termoizolačními parametry a moderním vzhledem. Okno, které lze vyrobit v libovolném rozměru (v rozsahu od 60x60 do 120x220 cm), umožňuje výměnu stávajících nevyhovujích světlíků s často nestandardními rozměry. Okno je dostupné ve 3 verzích: DEF – s elektrickým ovládáním, DMF – s manuálním ovládáním pomocí teleskopické tyče a DXF – neotevíratelné.

Markýza VMZ Solar – výrobek určený pro svislá okna s různými způsoby ovládání.

Střešní membrány FAKRO EUROTOP T150 a T180 získaly německý certifikát ZVDH, který udělil Německý svaz pokrývačů. Certifikát je potvrzením velmi dobrých užitných vlastností membrán a jejich nejvyšší kvality. Kromě toho tento certifkát otevírá výrobkům FAKRO cestu na německy mluvící trhy.

FAKRO získává další novou firmu – FAKRO Dánsko.

2012

Na trhu se objevuje nový výrobek FAKRO – markýza AMZ Z-Wave s elektrickým ovládáním.

Tato inovativní nabídka, která je spojením účinné ochrany před nahříváním a nejvyšším komfortem používání. Markýza je napájena ze sítě a ovládá se pomocí dálkového ovladače nebo nástěnného ovládacího panelu v bezdrátovém rádiovém systému Z-Wave.

Další výrobek FAKRO – automatická roleta ARZ – je dalším výrobkem firmy se sídlem v Nowem Saczi, který se připolil k celosvětově známému systému Z-Wave. Z-Wave je bezdrátový rádiový protokol, který umožňuje spojit do jedné sítě různá elektrická zařízení: osvětlení, termostaty, alarmy, počítače, telefony, klimatizace a také ovládání oken a rolet. Tato spojená zařízení lze ovládat jedním dálkovým ovladačem.

Firma FAKRO CZECH s.r.o. zahajuje svou oficiální činnost na českém trhu.

2011

V obchodní nabídce FAKRO se objevují nové výrobky:

  • balkonové okno FGH-V Galeria, které po otevření vytváří balkon v podkroví a po zavření se mění na typické střešní okno
  • kyvné okno FTP-V P2 s názvem Secure, vybavené systémem zpevněné konstrukce okna topSafe a doplňkovými řešeními, které zabezpečují okno před různými způsoby vloupání,
  • super energeticky úsporné střešní okno FTT U8 Thermo přizpůsobené požadavkům pasivního stavebnictví. Součinitel prostupu tepla je Uw=0,58 W/m2K.

Evropské celní služby ocenily firmu FAKRO prestižním certifikátem Authorised Economic Operator (AEO). Certifikát je uznáván na celém území Evrospké únie a zvyšuje bezpečnost obchodní výměny s partnery mimo EU.

Vznikají dvě nové distribuční firmy FAKRO Italia a FAKRO Česko. V Paříži (Francie) a ve Veroně (Itálie) dochází k rozšíření logistických center.

FAKRO začíná vyvážet své výrobky do Brazílie.

2010

FAKRO zavádí na trh nejvyšší jednokřídlé střešní okno na světě. Toto okno, nazvané proSky, má zvýšenou osou otáčení, díky čemuž může být vysoké až 180 cm nebo dokonce 206 cm.

FAKRO rozvíjí vlastní distribuční a logistickou síť ve Španělsku, kde zakládá distribuční firmu FAKRO Španělsko. Ve městě Valladolid firma otevírá vlastní sklad, který spolu s kancelářskými prostory rozkládá na ploše 1500 m2.

Střešní okna a půdní schody FAKRO poprvé putují do Japonska.

2009

Firma zavádí inovativní řešení zvyšující bezpečnost a ochranu proti vloupání. Ve střešních oknech FAKRO se objevuje systém zpevněné konstrukce topSafe, který zvyšuje odolnosti proti vloupání.

Výrobce střešních oken FAKRO jako jediný v branži získal certifikát TÜV SÜD, který uděluje německá certifikační společnost. Certifikát se stává důležitým argumentem potvrzujícím nejvyšší kvalitu střešních oken FAKRO.

Rozvíjí se distribuce a logistika. FAKRO otevírá vlastní regionální sklady – Wroclaw a Pruszcz Gdanski.

Startuje vývoz výrobků FAKRO do Švýcarska.

2008

Firma FAKRO vlastní kolem 15 % podílu na světovém trhu střešních oken a je leadrem v Polsku. Zaměstnává více než 3000 pracovníků. Roční příjem firmy se blíží miliardě polských zlotých. Vlastní hned několik distribučních firem. Je také jedním z nejvíce inovativních podniků s nejmodernějším projekčním zázemím v Polsku ( několik desítek patentů).

2007

Vzniká další distribuční společnost FAKRO Dachflächenfenster GmbH v Rakousku.

2006

FAKRO je skupina firem, která se skládá z 5 výrobních závodů v Polsku a 10 zahraničních distribučních firem.

2005

Firma získává trhy Dálného Východu. V Číně začíná fungovat továrna střešních oken a půdních schodů.

2004

Na Slovensku FAKRO zakládá distribuční firmu FAKRO Slovensko.

2003

FAKRO rozvíjí distribuci a logistiku v USA, kde byla zaregistrována distribuční firma FAKRO America. K plné paletě produktů pro zástavbu podkroví se připojují půdní schody.

2002

Skupina FAKRO se rozšiřuje o novou distribuční firmu – FAKRO Francie.

2001

Získáváme nové oblasti ve východní Evropě. V Rusku FAKRO zakládá další distribuční firmu – FAKRO Rusko, na Ukrajině otevírá nový výrobní závod FAKRO Orbita.

2000

V zahraničí začínají fungovat dvě distribuční firmy: v Maďarsku FAKRO Magyarország Kft. a ve Velké Británii FAKRO GB Limited.

1998

FAKRO získává další zahraniční trhy. V Německu vzniká distribuční firma FAKRO Dachfenster GMBH. Na Ukrajině začíná fungovat výrobní závod FAKRO Lwow.

1996

Dynamický rozvoj výroby si žádá výstavbu nových prostor. V této době představuje celková plocha všech výrobních hal 100 tisíc metrů čtverečních – pro představu: je to až 10 standardních fotbalových hřišť!

1994

O tři roky později FAKRO začíná vyrábět pro export - první transport oken směřuje do Holandska. Zanedlouho poté výrobce navazuje obchodní vztahy s Francií a Slovenskem.

1991

První střešní okno s označením FAKRO sjíždí z výrobní linky v Nowym Sączu.

1986

Vznik firmy se datuje od roku 1986. Ryszard Florek – předseda představenstva a majitel firmy zakládá v Tymbarku truhlařskou firmu Florad.