Šetřete na energiích

Jaká střešní okna vybrat?

FAKRO nabízí širokou škálu střešních oken, která lze použít jak v novostavbách, tak rovněž při výměně starých oken. Výběr nového střešního okna na výměnu závisí především na velikosti stávajícího okna a také na rozsahu renovačních prací. Výměnu střešního okna lze realizovat třemi způsoby.

1. Výměna střešních oken bez zásahu do stávajícího ostění

Výměna oken bez zásahu do ostění

V tomto případě je nejlepší zvolit střešní okna FAKRO, která rozměrově odpovídají velikostem starých oken a jsou přizpůsobena roztečím stávajícího ostění (špalety). Pro tento způsob výměny jsou vhodná plastová okna s energeticky úsporným trojsklem, dostupná ve dvou typech:

  • okna PTP-V U4 ve verzi RENO, pokud vlastníte některý ze starých modelů střešních oken FAKRO,
  • anebo když máte okna jiných výrobců (např. okna Velux), můžete je vyměnit za nová okna PTP-V U4.

Tato okna jsou vhodná do všech typů podkrovních místností, dokonce do prostorů se zvýšenou vlhkostí vzduchu, jako jsou koupelny nebo kuchyně. Jsou dostupná ve čtyřech barevných provedeních - v bílé barvě anebo v dekorech: borovice, zlatý dub a antracit.

Při výměně střešních oken nesmíme zapomenout na těsnicí lemování spojující okna se střešní krytinou. K novým oknům doporučujeme použít speciální lemování E_U Thermo s dodatečnou termoizolací, s nastavitelnou hloubkou montáže okna ve střešním plášti.

2. Výměna střešních oken společně s vnitřním ostěním

Výměna oken společně s ostěním

V této situaci můžete využít širokou nabídku standardních plastových nebo dřevěných střešních oken FAKRO. Nová okna je však důležité zvolit v podobné velikosti. Usnadní to jejich výměnu, respektive montáž nových oken do stávající střešní konstrukce a provedení nového ostění (špalety).

Před zhotovením nové špalety je nutno pečlivě vyplnit prostor kolem okna termoizolačním materiálem a zabezpečit jej parotěsnou fólií. Všechny potřebné materiály, určené k tomuto účelu, jsou součástí izolační sady XDK. Při využití střešních oken FAKRO v typizovaných rozměrech můžete k oknům použít veškeré standardní montážní nebo stínicí doplňky.

K novým oknům doporučujeme použít speciální zateplené těsnicí lemování E_U Thermo, které umožňuje regulovat montážní hloubku okna ve střešním plášti.

3. Komplexní modernizace a zateplení podkroví včetně montáže střešních oken

Komplexní modernizace podkroví

Při komplexní modernizaci podkroví a výměně staré střešní krytiny si můžete vybrat z celé nabídky střešních oken FAKRO. Máte na výběr jak plastová, tak i dřevěná okna, v kyvné nebo výklopně-kyvné variantě a mnoho dalších. Doporučujeme instalovat okna s velkou plochou prosklení, která umožní příliv velkého množství přirozeného světla a také široký výhled do okolí.

Použití moderních střešních oken FAKRO společně s kompletním příslušenstvím v podobě montážních a stínicích doplňků vám zajistí plnohodnotný komfort bydlení v nově vytvořeném podkroví.

 

Výměna oken

 

Plastová okna na výměnu

Plastová střešní okna FAKRO jsou vyrobena z vícekomorových PVC profilů, které jsou zpevněny ocelovými výztužemi, aby se zabránilo jejich deformacím. Okna jsou odolná, odolávají korozi a měnícím se povětrnostním podmínkám. Snadno se čistí a jejich údržba je omezena na nezbytné minimum.

Profily rámu jsou dodatečně vyplněny termoizolačním materiálem, díky čemuž se okna vybavena energeticky úsporným trojsklem U4 vyznačují součinitelem prostupu tepla Uw=1,1 W/m2K nebo Uw=1,0 W/m2K s trojsklem U5.

Použitím vysoce energeticky účinných oken lze dosáhnout úspory tepelné energie a snížit celkové náklady na vytápění.

Výklopně-kyvné okno

 

Nahrazením „opotřebovaných“ střešních oken novými plastovými okny FAKRO získáte:

  • lepší energetickou účinnost - výměna oken přináší výrazné zlepšení termoizolačních parametrů. Stará, často energeticky neefektivní střešní okna jsou nahrazena moderními okny s velmi dobrými parametry. Technologie thermoPro, použita u střešních oken FAKRO, dodatečně zvyšuje jejich tepelně izolační vlastnosti. To se projeví významnou úsporou energie a nižšími účty za topení;

  • estetický vzhled - nová plastová střešní okna promění podkrovní interiér a dodají mu moderní charakter ve srovnání se starými okny;

  • delší životnost - PVC profily, odolné vůči působení vlhkosti a povětrnostním vlivům, zaručují dlouhodobé užívání a minimální údržbu;

  • zdravé mikroklima v podkroví - plastová střešní okna FAKRO jsou vybavena účinnou ventilační klapkou V35, která zajišťuje přísun čerstvého vzduchu do místnosti při zavřeném okně;

  • vyšší bezpečnost - nová střešní okna mají díky použití systému topSafe zvýšenou provozní bezpečnost a odolnost proti vloupání.

Kyvné okno

Klika ve spodní části

Materiál, ze kterého jsou vyrobeny okenní profily, neabsorbuje vlhkost a vyznačuje se vysokou odolností vůči působení vnějších faktorů. Tato okna dokonale plní své funkce ve všech podkrovních interiérech a také v místnostech se zvýšenou vlhkostí vzduchu (koupelny, kuchyně). Profily křídla jsou z 30 % vyrobeny z recyklovaného materiálu. Navíc všechny PVC profily je možné recyklovat, což přispívá k významnému snížení dopadu na životní prostředí.

PVC profily jsou vyrobeny na bázi ekologického stabilizátoru vápníku a zinku a jsou dostupné v bílé barvě (RAL 9010)  a také ve třech atraktivních dekorech: zlatý dub (GO), borovice (PI) a antracit (AC).

Rohy okenních profilů v dekorech jsou spojovány technologií V-PERFECT. Takto provedené spoje mají mimořádnou životnost a výjimečný vzhled.

Dekory PVC profilů

Dozvědět se více