Výběr půdních schodů FAKRO

Výběr půdních schodů

Společnost FAKRO nabízí různé modely půdních schodů, které uspokojí individuální požadavky zákazníků. Všechny modely skládacích schodů FAKRO vyhovují vysokým požadavkům na těsnost a termoizolační vlastnosti, a splňují normu EN 14975.

Základním modelem jsou schody LWK Komfort vybavené skládacím dřevěným žebříkem, madlem, patkami (pouze u 3dílné verze) a poklopem bílé barvy. 

Schody LWZ Plus vybavené systémem rychlé montáže umožňují zkrátit na minimum čas potřebný k namontování skládacích půdních schodů s dřevěným žebříkem. Dalším výrobkem z komfortní řady schodů je typ LWL Extra s dodatečným madlem umístěným na prostředním segmentu žebříku a mechanismem usnadňujícím rozložení a složení žebříku.

 

Do skupiny půdních schodů se speciálním určením patří termoizolační shody LTK Energy, které jsou určeny pro zákazníky kladoucí důraz na co nejnižší součinitel prostupu tepla. Speciálně pro potřeby nízkoenergetického stavebnictví byly navrženy super termoizolační schody LWT, které jsou vybaveny trojnásobným systémem těsnění zaručujícím dokonalou těsnost, a pro pasivní stavby schody LWT Passive House se speciální izolační sadou.

V případě, že v místnosti není dostatek prostoru pro rozložení půdních schodů, je možné zvolit typ LDK, jenž je vybaven podobně jako schody LWK Komfort.

Skládací schody s dřevěným žebříkem

 
Jestliže mají půdní schody bránit průniku ohně, vybírat lze ze tří modelů protipožárních schodů: skládacích LWF 60 s dřevěným žebříkem, skládacích LMF 60 s kovovým žebříkem nebo stahovacích schodů LSF.
 

Skládací schody s kovovým žebříkem

 

Do často využívaných míst se doporučují schody LMK Komfort s kovovým žebříkem se zvýšenou odolností. Tento model schodů je vybaven madlem a zatepleným poklopem bílé barvy. Řešením pro místnosti s velmi vysokými stropy jsou schody nové generace LMP vybavené mechanismem usnadňujícím rozkládání a skládání žebříku. Záleží-li na maximálně zjednodušené a rychlé montáži, a také na vysokém komfortu používání, pak tyto požadavky splní schody LML Lux nebo všechny modely stahovacích půdních schodů.

Stahovací schody LST se charakterizují malými rozměry rámu. Jsou určeny především do míst, kde nelze použít schody se skládacím žebříkem. Navíc díky speciálnímu mechanismu je lze rozložit a složit pomocí ovládací tyče, proto jsou vhodné k použití ve vysokých místnostech.

Pokud je v místnosti dostatek prostoru, je možné použít některý z modelů mlynářských schodů MS_, které jsou s ohledem na svou jednoduchost a bytelnost skvělým řešením pro frekventovaná místa a časté užívání.

 

Jaké zvolit půdní schody?

Typy půdních schodů