Příslušenství k půdním schodům

Příslušenství k půdním schodům

Kvůli zvýšení pohodlí používání a také urychlení montáže nabízíme k půdním schodům rovněž následující doplňkové příslušenství.

 

 

Zábradlí LXB-P

Zábradlí LXB-P

Ochranné zábradlí, vyrobené z borovicového dřeva, zabezpečuje v podkroví (na půdě) otvor ve stropě a také usnadňuje sestup po žebříku půdních schodů. Konstrukce zábradlí a systém upevnění k podlaze na půdě pomocí speciálních kovových kotev zvyšuje jeho tuhost a provozní bezpečnost. Zábradlí LXB-P je kompatibilní se všemi rozměry půdních schodů FAKRO.

 

Krycí lišty LXL

Krycí lišty slouží k zakrytí spár kolem skříně po montáži schodů ve stropě. Jsou vyrobeny z borovicového masivu v přírodním (LXL-P) nebo bílém provedení (LXL-W), anebo z PVC (LXL-PVC). Jednoduchá montáž lišt umožňuje rychle a esteticky dohotovit instalované schody. Lišty PVC se spojují se skříní schodů bez použití hřebíků; jsou dostupné v bílé barvě*.

Lišty LXL

LXL

 

Lišty LXLLXL

 

Lišty LXL-PVC

 

LXL-PVC 

 

Lišty LXL-PVCLXL-PVC 

* barva lišt se může nepatrně lišit od barvy spojovacích růžků a poklopu

 

Montážní lišty LXL-I (Invisible)

Lišty LXL-Invisible umožňují instalovat půdní schody v rovině stropu. Díky aplikaci těchto lišt skříň schodů není vidět a poklop je skrytý uvnitř stropu; ke schodům není nutno montovat krycí lišty určené k zakrytí spár. Použití systémového řešení pro diskrétní montáž schodů umožňuje esteticky a minimalisticky dohotovit interiér. Lišty LXL-Invisible se instalují společně s půdními schody před dokončením stropu pomocí sádrokartonových desek. Jsou kompatibilní se schody LWS Smart, LWK Komfort, LWL Extra, LTK Energy a LWT.

 

Lišty LXL-I (Invisible)

 

Lišta LXL-I

 

Lišty LXL-Invisible - řez

Patky LXS

Patky LXS

Patky hnědé barvy se montují na poslední díl žebříku jako ukončovací prvek půdních schodů. Dodávají schodům estetický vzhled a díky správnému tvarování zlepšují také stabilitu žebříku. Vhodné vlastnosti materiálu použitého k jejich výrobě chrání povrch podlahy před poškrábáním. Dostupné pro skládací půdní schody s dřevěným žebříkem (kromě 4dílných verzí a schodů LDK).

 

Patky LXS-W

Patky LXS-W

Patky LXS-W stříbrné barvy jsou kompatibilní s dřevěnými půdními schody vybavenými třídílnými žebříky. Jsou alternativou k modelu LXS a poskytují možnost nastavení délky zkracovaného žebříku. Zlepšují stabilitu žebříku a díky gumové podložce zamezují poškrábání podlahy.

 

Patky LXS-M

Patky LXS-M

Patky LXS-M mají černou barvu a jsou určeny pro skládací schody s kovovým žebříkem. Zlepšují stabilitu žebříku a díky gumové podložce zamezují poškrábání podlahy. Představují nouzové řešení, např. v případě přílišného zkrácení žebříku nebo změny tloušťky podlahy.

 

Odlehčující mechanismus LXM

Mechanismus LXM

Odlehčující mechanismus napomáhá při skládání a rozkládání žebříku a zároveň zvyšuje pohodlí a bezpečnost používání půdních schodů - schody lze plně ovládat pomocí tyče (otevírání a zavírání poklopu, skládání a rozkládání žebříku). Pro dřevěné 3dílné schody je určen mechanismus LXM 3 a pro 4dílné mechanismus LXM 4; pro kovové schody mechanismus LXM-M.

Lze jej použít u dřevěných schodů s minimální šířkou 60 cm, instalovaných v místnostech s min. světlou výškou 260 cm; u kovových schodů v souladu s rozměrovou tabulkou. Standardně se montuje na levé straně žebříku (naproti madla).

 

Madlo LXH

Madlo LXH

Kovové madlo usnadňuje pohyb po žebříku a zvyšuje komfort a bezpečnost používání půdních schodů. Šroubuje se k hornímu dílu žebříku. Montáž madla na levé straně vylučuje možnost namontování odlehčujícího mechanismu LXM.

 

Půdní madlo LXH-A

Půdní madlo LXH-A

Půdní madlo zlepšuje přístup do půdních prostor. Kovové madlo připevněné k podlaze v blízkosti půdního otvoru usnadňuje přechod z žebříku schodů na půdu. Lze jej namontovat na libovolné straně otvoru.

 

Nástavný rám LXN

Rám LXN

Nástavný rám z borovicového dřeva skvěle ladí se skříní namontovaných půdních schodů a umožňuje esteticky dohotovit stropní otvor. V případě stropů s tloušťkou větší než 31 cm, 4dílných skládacích schodů a stahovacích schodů LST a LSZ navíc slouží jako díl prodlužující výšku skříně, a umožňuje montáž horního krytu LXW. Standardní výška nástavného rámu LXN je 10 cm; maximální atypická výška rámu je 16 cm pro schody LDK a 20 cm pro ostatní typy půdních schodů.

 

Horní kryt LXW

Kryt LXW

Horní kryt zabraňuje navátí a nahromadění prachu z podkroví na poklopu a žebříku složených půdních schodů. Zlepšuje termoizolační parametry a těsnící vlastnosti schodů, na kterých je namontován. Součástí horního krytu je rám s obvodovým těsněním a poklopem tloušťky 3,6 cm, kování, montážní úchyty, plynový píst a klika. Výška skříně je 20 cm. Horní kryt je možné uzavřít také z půdy pomocí dodatečné kliky LXZ.

Poznámka: dostupný pro schody LWS, LWK, LWZ, LWL, LTK, LWT, LWT PH, LWF 60, LMS, LMK, LML, LMF 60, LST, LSZ. Pro čtyřdílné schody LWS, LWK, LTK, LWT, LWF 60 a pro schody LST, LSZ je nutno před montáží horního krytu LXW použít nástavný rám LXN. Rozměry horního krytu odpovídají rozměrům půdních schodů.

 

Klika LXZ

Klika LXZ

Dodatečná klika, která umožňuje uzavřít horní kryt LXW z podkroví, např. při údržbových pracích na půdě nebo na střeše. Montuje se na vnější stranu poklopu horního krytu.

 

Přídavný stupeň LXT

Stupeň LXT

Přídavný stupeň usnadňuje vstup na půdu, zvyšuje pohodlí a zajišťuje bezpečný přístup do půdních prostor. Dřevěný stupeň LXT se standardně montuje mezi posledním nášlapem žebříku schodů a podlahou na půdě. Doporučuje se zejména v případech, kdy je na schodech namontován horní kryt, a když jsou schody osazeny v silném stropě.

 

Montážní úhelníky LXK

Úhelníky LXK

Montážní úhelníky zjednodušují a zefektivňují montáž půdních schodů ve stropě. Namontované v rozích skříně zpevňují její konstrukci a zajišťují stejnou délku úhlopříček. Šroubované závitové tyče zaručují rychlé a přesné osazení schodů ve stropní konstrukci.

 

Montážní sada LXK-D

Sada LXK-D

Tato montážní sada usnadňuje a urychluje montáž půdních schodů LML Lux ve stropě, na kterém byl již namontován výlez na plochou střechu DRL. Je přizpůsobena pro montáž ve stropech s tloušťkou min. 38 cm a max. 50 cm.

 

Izolační sada LXD

Sada LXD

Izolační sada je určena k rychlému zateplení a utěsnění mezery mezi skříní namontovaných schodů a otvorem ve stropě. Použití sady zaručuje správné provedení tzv. „teplé montáže“, která je klíčová zvláště v nízkoenergetických stavbách. Součástí sady je parotěsný límec, termoizolační materiál z ovčí vlny a paropropustný límec.

 

Návody a podpora