Inovativnost

Inovativnost

InovativnostFirma FAKRO přináší svěží, inovativní pohled na střešní okna. V moderním vývojově-testovacím centru se tvoří unikátní výrobky a nová řešení. Originální řešení zlepšují bezpečnost výrobků. Příkladem může být inovativní systém zpevnění konstrukce okna topSafe, který zvyšuje odolnost střešních oken proti vloupání, a také nové výrobky, např. výklopně-kyvné okno preSelect nebo okno se zvýšenou osou otáčení proSky, které určují nové standardy v odvětví střešních oken.
Právě inovativnost se stala hlavním motorem rozvoje firmy. FAKRO je autorem více než sta patentových přihlášek a stalo se jednou z nejvíce inovativních polských firem.

 

 

Střešní okno nové generace preSelect je vybaveno dvěma oddělenými funkcemi otevírání - výklopnou a kyvnou. Tyto oddělené funkce otevírání zajišťují stabilitu a zvyšují bezpečnost použití. Inovativní systém kování a závěsů zaručuje otevření pouze jedním způsobem a také plnou stabilitu v obou funkcích. Změnu způsobu otevírání umožňuje přepínač preSelect umístěný v polovině výšky rámu. Přepínač je dostupný po otevření křídla.

 

Výklopně-kyvné střešní okno preSelect

 

Inovativní, velké střešní okno Galeria, ve kterém jeho otevřená křídla vytváří balkon. Horní křídlo se otevírá výklopně nahoru a dolní otevřením dopředu umožní ničím nerušený přístup do prostoru balkonu. Během zavírání dolního křídla se boční zábradlí balkonu opět zasunou do okna a nevyčnívají tak nad úrovní krytiny. Jsou skryty pod oplechování, takže jsou chráněny před zašpiněním a nijak nenarušují estetiku střechy.

 

Balkonové okno Galeria

 

Konstrukce okna Secure ztělesňuje ideu bezpečnosti. Kromě řešení typu topSafe je toto okno vybaveno novým bezpečnostním systémem omezujícím možnost demontáže zasklení, vnitřním bezpečnostním sklem třídy P2A a klikou s pojistkou. Takovéto okno již nevyžaduje další zabezpečení jako např. přídavné zámky, které znesnadňují používání okna.

 

Bezpečná okna Secure

 

Markýza s elektrickým ovládáním zajišťuje výjimečně pohodlnou obsluhu. Po namontování markýzy stačí jen zmáčknout tlačítko na dálkovém nebo nástěnném ovladači a střešní okno okamžitě zastíní markýza, kterou můžeme zastavit v libovolné poloze. Markýza Solar pracuje automaticky. V závislosti na intenzitě slunečního svitu se samočinně stahuje a roztahuje, čímž zabraňuje přehřátí v podkroví.

 

Markýza s elektrickým ovládáním

 

  Řešení, která jiní nenabízejí