Použití střešních oken

Použití střešních oken

Standardní realizace

Okna namontovaná v ploše střechy jsou standardním a velmi oblíbeným řešením používaným v moderním stavebnictví. Střešní okna prosvětlují místnosti, zajišťují výhled a umožňují větrání podkroví. V závislosti na druhu podkroví a požadavcích zákazníka lze vybrat vhodné okno pro každou podkrovní místnost. Jejich univerzálnost a snadnost montáže způsobily, že se běžně používají v bytových stavbách.

Standardní realizace Standardní realizace
 
Atypická řešení

Mnoho investorů a architektů vyhledává originalitu a vytváří individuální styl. Ve svých představách překračují hranice standardních řešení. Střešní okna skvěle plní svou funkci v indivuálních konceptech a stávají se univerzálním řešením používaným v různorodé architektuře.

I ty nejvíce atypické a propracované vize architektů využívají střešní okna. Jsou používány nejenom v podkrovních místnostech ale také v přízemí, kde prosvětlují nestandardní realizace interiérů.

Atypická řešení Atypická řešení


Architektura je dynamická, živá, vyhledává nová řešení a nové koncepty. Střešní okna podporují vývoj originálních nápadů. Nejenom nestandardní, atypické rozměry, ale také tvary nebo sestavy mohou být používány v různých architektonických konceptech. Střešní okna jsou synonymem pro přirozené světlo, které může díky promyšleným kompozicím vytvořit nezaměnitelnou atmosféru.
 

Architektura Architektura

Architektura využívá a transformuje neobydlený prostor na komfortní místo pro život. Často se stává, že jsou staré, zapomenuté budovy revitalizovány. Pomocí střešních oken se mění poprůmyslové haly na moderní bydlení s nevšední atmosférou nebo na veřejné budovy. Střešní okna jsou "živou vodou" pro všechny typy staveb.