Vnější doplňky

Markýzy AMZ/C Z-Wave, AMZ/F Solar

Kontrola průniku světla
Markýzy umožňují regulovat množství a intenzitu světla pronikajícího do interiéru. Díky ním můžeme místnost zastínit dokonce během slunného dne. Ostré sluneční světlo bude odstíněno a v místnosti si můžete užívat příjemné šero. Markýzy navíc chrání před škodlivým působením odrazů, zejména při práci u počítače nebo při sledování televize.

Ochrana před nahříváním interiéru
Nejlepší ochranu proti nepřijemnému horku zajišťuje vnější markýza, která účinně chrání podkroví před nahříváním během horkých letních dnů. Markýza poskytuje až 8krát účinnější ochranu ve srovnání s vnitřní roletou.

Ochrana před UV paprsky
Vnější markýzy omezují pronikání UV záření do místnosti. Do značné míry chrání předměty a materiály v interiéru před vyblednutím nebo zežloutnutím.

Pohodlné ovládání
Elektrické markýzy vybavené modulem Z-Wave jsou ovládány dálkovým ovladačem nebo nástěnným vypínačem, což umožňuje jejich pohodlné ovládání.
 
 

Konstrukce oken do plochých střech umožňuje použití vnitřních i vnějších doplňků.

S ohledem na rozdíly v konstrukci oken do plochých střech typu F a typu C jsou dostupné dva druhy markýz. Pro okna typu F a typu G je určena markýza AMZ/F Solar, zatímco pro okna typu C markýza AMZ/C Z-Wave.

Markýza absorbuje sluneční záření již před zasklením a emituje teplo směrem ven, proto během horkých slunečných dnů velmi dobře chrání interiér před nahříváním. Chrání až 8x účinněji než zatemňující roleta.

Vnější markýzy AMZ/C Z-Wave

 

 

Charakteristika

 • účinná ochrana před nepříjemným horkem,
 • ochrana před nadměrným slunečním zářením při zachování viditelnosti,
 • zajištění vizualního komfortu pro oči - markýza chrání před škodlivými účinky odrazů světla, zvláště při práci u počítače,
 • ochrana před UV zářením,
 • zatažená markýza za deště snižuje hluk z padajících kapek,
 • vysoká odolnost proti větru.

Ovládání

 • AMZ/F Solar pro okna do plochých střech typu F a G

Pohodlný, automatický provoz markýzy - inteligentní systém řídí markýzu v závislosti na intenzitě slunečního svitu. Fotovoltaický panel je vybaven čidlem, které reaguje na sluneční záření. Při velké intenzitě slunečního svitu se markýza automaticky rozvine. Je-li zamračeno, markýza se automaticky svine.

Markýzu lze ovládat v jednom ze tří režimů:

 • automatickém (samočinné rozvinutí a svinutí markýzy v závislosti na intenzitě slunečního svitu),
 • poloautomatickém (samočinné rozvinutí, svinutí pomocí dálkového ovladače),
 • ovládání pomocí dálkového ovladače, který je součástí balení.

Vnější markýzy AMZ/F Solar

Markýzu AMZ/F Solar není nutno připojovat k elektrické síti, protože je napájena ze solárních baterií.

 

 • AMZ/C Z-Wave pro okna do plochých střech typu C

Inovativní systém profilů umožňuje montáž markýzy pod kopulí světlíku. Markýza je ovládána pomocí vypínače nebo dálkového ovladače v bezdrátovém systému Z-Wave a napájena z elektrické sítě. K markýzám AMZ/C Z-Wave určeným pro okna DXC a DMC je nutno dokoupit zdroj a ovladač.

Barvy markýz AMZ

I. cenová skupina - AMZ/F Solar

Markýzy AMZ/F skupina I

I. cenová skupina - AMZ/C Z-Wave

Markýzy AMZ/C skupina I

II. cenová skupina

Markýzy skupina IIBarvy

Návody a podpora