Příslušenství k půdním schodům

Příslušenství k půdním schodům

Zábradlí  LXB-U

Zábradlí LXB  

Zábradlí zajišťuje v podkroví (na půdě) otvor ve stropě, usnadňuje také sestup po žebříku schodů. Zábradlí LXB-U se montuje přímo na podlahu na půdě pomocí montážních úhelníků a je zpevněno ocelovými výztužemi. Zábradlí LXB-U je přizpůsobeno největšímu rozměru půdních schodů - 86x140 cm, takže jej lze použít pro všechny menší rozměry schodů bez nutnosti krácení příček.

Lišty LXL

LXL

Krycí lišty LXLLXL-PVC Krycí lišty

Krycí lišty slouží k zakrytí spár kolem skříně po montáži schodů ve stropě. Jsou vyrobeny z borovicového masivu v přírodním (LXL-P) nebo bílém provedení (LXL-W), anebo z PVC (LXL-PVC). Jednoduchá montáž lišt umožňuje rychle a esteticky dohotovit instalované schody. Lišty PVC se spojují se skříní schodů bez použití hřebíků; jsou dostupné v bílé barvě.

 

LXL LXL-PVC 
Krycí lišty Krycí lišty

Patky LXS

Patky LXS

Patky hnědé barvy se montují na poslední díl žebříku jako ukončovací prvek půdních schodů. Vylepšují celkový estetický dojem a díky správnému tvarování také stabilitu žebříku. Vhodné vlastnosti materiálů použitých k jejich výrobě chrání povrch podlahy před poškrábáním. Dostupné pro skládací půdní schody s dřevěným žebříkem (kromě 4dílných verzí).

Madlo LXH

Madlo LXH

Kovové madlo usnadňuje pohyb po žebříku a zvyšuje komfort a bezpečnost používání půdních schodů. Šroubuje se k hornímu dílu žebříku. Montáž madla na levé straně vylučuje možnost namontování odlehčujícího mechanismu LXM.

Nástavný rám LXN

Nástavný rám LXN

Nástavný rám z borovicového dřeva skvěle ladí se skříní namontovaných půdních schodů
a umožňuje esteticky dohotovit stropní otvor. V případě stropů s tloušťkou větší než 31 cm u čtyřdílných skládacích, a u stahovacích schodů LST a LSZ navíc slouží jako díl prodlužující výšku skříně, a umožňuje montáž horního krytu LXW. Standardní výška nástavného rámu LXN je 10 cm; maximální atypická výška rámu je 16 cm pro schody LDK a 20 cm pro ostatní typy půdních schodů.

Horní kryt LXW

Horní kryt LXW

Horní kryt zabraňuje navátí a nahromadění prachu z podkroví na poklopu a žebříku složených půdních schodů. Zlepšuje termoizolační parametry a těsnící vlastnosti schodů, na kterých je namontován. Výška horního krytu je 20 cm. Horní kryt lze uzavřít rovněž z půdy pomocí kliky LXZ, kterou je možno dodatečně zakoupit a namontovat na kryt.

Poznámka: dostupný pro schody LWS, LWK, LWZ, LWL, LTK, LWT, LWT PH, LWF 45, LMS, LMK, LML, LMF 45, LMF, LST, LSZ. Pro čtyřdílné schody LWS, LWK, LTK, LWT, LWF 45 a pro schody LST, LSZ je nutno před montáží horního krytu LXW použít nástavný rám LXN. Při objednávání horního krytu uveďte typ a rozměr schodů, na kterém bude namontován.

 

Klika LXZ

Klika LXZ

Klika LXZ umožňuje uzavření horního krytu LXW z podkroví, např. při údržbových pracích na půdě
nebo na střeše.

Přídavný stupeň LXT

Přídavný stupeň LXT

Přídavný stupeň usnadňuje vstup na půdu, zvyšuje pohodlí a bezpečný přístup do půdních prostor. Dřevěný stupeň LXT se standardně montuje mezi posledním stupněm žebříku a podlahou na půdě. Doporučuje se zejména v případech, kdy je na schodech namontován horní kryt, a když jsou schody osazeny ve stropě s větší tloušťou.

Montážní úhelníky LXK

Montážní úhelníky LXK

Montážní úhelníky zjednodušují a zefektivňují montáž schodů ve stropě. Namontovány v rozích skříně zpevňují její konstrukci a zajišťují stejnou délku úhlopříček. Šroubované závitové tyče zaručují rychlé a přesné osazení schodů ve stropní konstrukci.

Izolační sada LXD

Izolační sada LXD

Izolační sada slouží k rychlému utěsnění mezery mezi skříní namontovaných schodů a otvorem
ve stropě. Použití sady zaručuje správné provedení tzv. „teplé montáže“, která je klíčová zvláště v nízkoenergetických stavbách. Součástí sady je parotěsný límec, termoizolační materiál z ovčí vlny a paropropustný límec.

Ceník

CeníkCeník dostupný v elektronické podobě PDF