Příslušenství k půdním schodům

Příslušenství k půdním schodům

Zábradlí  LXB, LXB-U

Zábradlí LXB  

Zábradlí zajišťuje v podkroví (na půdě) otvor ve stropě, usnadňuje také sestup po žebříku schodů. Zábradlí LXB se montuje na skříň schodů, zábradlí LXB-U přímo na podlahu na půdě, navíc jsou oba typy zpevněny plochými kovoými díly. Zábradlí LXB-U je přizpůsobeno největšímu rozměru půdních schodů - 86x140 cm, takže jej lze použít u všech schodů bez nutnosti krácení příček.

Lišty LXL

LXL

Krycí lišty LXLLXL-PVC Krycí lišty

Krycí lišty slouží k zakrytí spár kolem skříně po montáži schodů ve stropě. Jsou vyrobeny z borovicového masivu v přírodním (LXL-P) nebo bílém provedení (LXL-W) nebo z PVC (LXL-PVC). Lišty PVC se spojují se skříní schodů bez použití hřebíků. Lišty LXL-PVC jsou dostupné v bílé barvě pro schody LWS, LWK, LTK, LWT, LDK, LMS, LMK, LWL.

LXL LXL-PVC 
Krycí lišty Krycí lišty

Patky LXS

Patky LXS

Patky hnědé barvy se montují na poslední díl žebříku jako ukončovací prvek půdních schodů. Vylepšují celkový estetický dojem a díky správnému tvarování také stabilitu žebříku. Vhodné vlastnosti materiálů použitých k jejich výrobě chrání povrch podlahy před poškrábáním. Dostupné pro skládáné půdní schody s dřevěným žebříkem (kromě čtyřdílných verzí).

Madlo LXH

Madlo LXH

Kovové madlo usnadňuje pohyb po žebříku a zvyšuje komfort a bezpečnost používání půdních schodů. Šroubuje se k hornímu dílu žebříku. Montáž madla na levé straně vylučuje možnost namontování odlehčujícího mechanismu LXM.

Nástavný rám LXN

Nástavný rám LXN

Nástavný rám z borovicového dřeva skvěle ladí se skříní namontovaných půdních schodů
a umožňuje esteticky dohotovit stropní otvor. V případě stropů s tloušťkou větší než 31 cm u čtyřdílných skládacích a stahovacích schodů LST a LSZ navíc funguje jako díl prodlužující výšku skříně a umožňuje montáž horního krytu LXW.

Horní kryt LXW

Horní kryt LXW

Horní kryt zamezuje navátí a hromadění prachu z podkroví na poklopu a žebříku složených půdních schodů. Zlepšuje termoizolační parametry a těsnící vlastnosti schodů, na kterých je namontován. Výška horního krytu je 20 cm. Horní kryt lze uzamknout rovněž z půdy pomocí kliky LXZ, kterou je možno dodatečně zakoupit a namontovat.

Poznámka: dostupný pro schody LWS, LWK, LWZ, LWL, LTK, LWT, LWF, LMS, LMK, LML, LMF, LST, LSZ. Pro čtyřdílné schody LWS a LWK a pro schody LST a LSZ je nutno před montáží horního krytu LXW použít nástavný rám LXN. Při objednávání horního krytu uveďte typ a rozměr schodů, na kterém bude namontován.

 

Klika LXZ

Klika LXZ

Klika LXZ umožňuje uzamčení horního krytu LXW ze strany půdy, např. během údržby půdy
nebo střechy.

Přídavný stupeň LXT

Přídavný stupeň LXT

Přídavný stupeň usnadňuje výstup na půdu, čímž přispívá k většímu komfortu a větší bezpečnosti. Stupeň LXT se standardně montuje mezi poslední stupeň žebříku a podlahu na půdě. Doporučujeme jej použít, je-li na půdní schody namontován horní kryt nebo jsou-li schody osazeny v silném stropě.

Montážní úhelníky LXK

Montážní úhelníky LXK

Montážní úhelníky zjednodušují a zefektivňují montáž schodů ve stropu. Namontoványv nárožích skříně zpevňují její konstrukci a zajišťují stabilitu délky úhlopříček. Šroubované závitové tyče zaručují rychlé a přesné osazení schodů ve stropní konstrukci. Montážní úhelníky jsou standardně práškově lakovány na odstín RAL 7022.

Izolační sada LXD

Izolační sada LXD

Izolační sada slouží k rychlému utěsnění mezery mezi skříní namontovaných schodů a otvorem
ve stropě. Použití sady zaručuje tzv. „teplou montáž“, která je klíčová zvláště pro energeticky úsporné stavby. Součástí sady je parotěsný límec, termoizolační materiál z ovčí vlny a paropropustný límec.

Ceník

CeníkCeník dostupný v elektronické podobě PDF