Nestandardní zasklení

Atypická zasklení

Vitrážové sklo

Vitrážové sklo

Zasklení s trvalým, individuálním vzorem. Proces tvorby vitráže spočívá v aplikaci kontur obrázku z pryskyřice na sklo. Prostor mezi obrysovými liniemi je vyplněn barevnou pryskyřicí. Kontury z pryskyřice nepropouštějí světlo. Barvy výplně jsou poloprůsvitné v závislosti na intenzitě barviva. Na skle mohou být rovněž pouze kontury. S ohledem na vizuální efekt a čištění skla jsou vzory umístěny zevnitř zasklení. Nabídka zahrnuje 200 standardních vzorů a na vyžádání je možné navrhnout nový. A co víc, každý zákazník si může navrhnout svůj vlastní originání vzor, který bude nanesen na sklo. Střešní okno s vitrážovým sklem zdůrazňuje jedinečnost interiéru a zároveň propůjčuje moderním půdním vestavbám originální charakter.

 

Vzory vitráží

Kliknutím na miniaturu zobrazíte náhled.

Vitráže 1
Vitráže 2
Vitráže 3
Vitráže 4
Vitráže 5
Vitráže 6

 

 

Bezpečné zasklení

Laminované (bezpečné) sklo se snadno omyvatelným povrchem

 

Vnější tvrzené sklo má snadno omyvatelný povrch. Speciální povlak omezuje hromadění nečistot na skle, což pomáhá udržovat okno čisté. V první fázi povlak reaguje s UV paprsky přirozeného denního světla a rozkládá organické nečistoty. Druhá část procesu probíhá, když po skle stéká déšť nebo voda. Vzhledem k tomu, že sklo má hydrofilní povlak, voda po skle nestéká kapkami, ale rovnoměrnou vrstvou, smývaje nečistoty. Ve srovnání s obyčejným sklem vysychá velmi rychle a voda nezanechává šmouhy.

Vnitřní laminované sklo je složeno ze dvou vrstev skla tloušťky 3 mm, mezi kterými jsou umístěny dvě vrstvy PVB fólie tloušťky 0,76 mm (2x 0,38 mm). Laminované sklo je v zasklení umístěno z vnitřní strany místnosti a je vybaveno nízkoemisní vrstvou. Střepy, v případě možného poškození skla, zůstávají na fólii. Laminované sklo omezuje pronikání UV paprsků až o 99%.

 

Absorpční sklo

Absorpční sklo - W

 

Omezuje pronikání slunečních paprsků do místnosti. Sklo je dostupné v barvě: modrá, hnědá, grafitová a zelená. Absorpční sklo je tvrzené a v zasklení je umístěno z vnější strany. Vnitřní sklo zasklení je vybaveno nízkoemisní vrstvou.

 

Ornamentní sklo

Ornamentní sklo - O

 

Jedna strana ornamentního skla je hladká a druhá má pravidelné nebo nepravidelné vzory s různými motivy. Strukturovaný povrch je umístěn uvnitř zasklení, zatímco hladký povrch na vnější straně, což umožňuje snadné čištění skla. Ornamentní sklo je tvrzené a je umístěno zevnitř zasklení, vnitřní sklo je vybaveno nízkoemisní vrstvou.

 

Reflexní sklo

Reflexní sklo - H

 

Odráží sluneční záření, zvenčí s tzv. polo zrcadlovým efektem. Dostupné v barvě: modrá, hnědá, grafitová a zelená; k dispozici je také bezbarvé reflexní sklo. Reflexní sklo je tvrzené a je umístěno z vnější strany zasklení, vnitřní sklo je vybaveno nízkoemisní vrstvou.

 

Zvukově izolační sklo

Zvukově izolační sklo - R

 

Do značné míry snižuje pronikání hluku do místnosti. Zasklení je složeno z vnějšího tvrzeného skla a speciálně laminovaného vnitřního skla. Vnitřní sklo má vrstvu se zvukově izolační fólií, která redukuje pronikání zvuku. Zasklení je vyplněno inertním plynem - kryptonem. Zasklení má vynikající parametry akustické izolace - Rw skla = 41 dB, navíc omezuje pronikání UV paprsků až o 99 %. Okno se zvukově izolačním sklem se standardně vyrábí ve verzi bez ventilační klapky.

 

Bezpečnostní sklo

Bezpečnostní sklo třídy P4A redukující UV záření až o 99 %

 

Bezpečnostní sklo se zvýšenou odolností proti rozbití a vloupání je složeno ze dvou vrstev skla  tloušťky 4 mm, mezi kterými je umístěna PVB fólie tloušťky 1,52 mm. Bezpečnostní sklo je v zasklení umístěno z vnitřní strany místnosti a je vybaveno nízkoemisní vrstvou, vnější sklo je tvrzené.

Použití:

  • do značné míry zabraňuje možnosti vloupání do místnosti přes střešní okno,
  • zabraňuje nebo snižuje riziko zranění v případě rozbití skla - při poškození skla střepy zůstávají na fólii, což minimalizuje možnost poranění,
  • chrání před škodlivými účinky UV paprsků až v 99 %,
  • má velmi dobré zvukově izolační vlastnosti.