Montážní doplňky

Pomocné krokve XRP, XRU

Pomocné krokve XR_ umožňují spojení dvou střešních oken v horizontální sestavě B2/1, ve vzdálenosti 18 mm, 40 mm nebo 100 mm od sebe. Použití pomocné krokve poskytuje více přirozeného světla v místnosti a vyžaduje méně času během montáže okenní sestavy. Pomocná krokev je vyrobena ze stejného materiálu jako okenní rámy, což představuje estetický prvek pro spojení oken bez tradičních sádrokartonových konstrukcí.

Krokev je dostupná ve dvou barevných provedeních, aby ji bylo možné přizpůsobit odstínu použitých oken:

  • XRP v přírodní barvě (borovice),
  • XRU v bílé barvě.

Pomocná krokev

 

 

Pomocné krokve jsou dostupné ve třech délkách: 200 cm, 270 cm a 350 cm.

Výběr délky krokve závisí na:

  • výšce okna, se kterým má být instalována,
  • střešní konstrukci (snaha o získání optimálního tvaru ostění a správné cirkulace vzduchu po namontovaní okna s krokví).

Při využití krokví s šířkou 18 mm a 40 mm v sestavě B2/1 jsou okna zvenčí spojena speciálním lemováním pro profilované krytiny EZV-A DUO 18, EZV-A DUO 40 nebo pro ploché krytiny ESV DUO 18, ESV DUO 40. Jedná se o speciálně připravené řešení pro použití s pomocnou krokví 18 mm nebo 40 mm. Lemování DUO má v horní a spodní části společný prvek, který spojuje dvě okna do jednoho celku.

Při použití pomocné krokve šířky 100 mm se používá standardní modulové lemování pro okenní sestavy, např. KZV-1 a KZV-3.

Spojení oken s pomocnou krokví (18 mm, 40 mm, 100 mm) umožňuje zateplit rám okna pomocí zateplovací sady XDP nebo zateplovacího pletence XWW z ovčí vlny.

Návody a podpora

 Montážní návody:

 ​Video návody

 ​Podpora