Půdní schody FAKRO

Půdní schody FAKRO

Umožňují snadné a bezpečné užívání neobývaného podkroví bez nutnosti pořízení nákladných a prostorově náročných stacionárních schodů. Splňují veškeré technické požadavky a bezpečnostní normy; a také poskytují uživatelský komfort.

Úspora místa

Půdní schody FAKRO během rozkládaní a skládaní nepotřebují mnoho prostoru, po složení se "schovají" ve stropě. Tímto způsobem šetříme místo v místnosti, ve které jsou schody instalovány.

Snadná montáž

Montážní systém půdních schodů umožňuje snadnou a rychlou montáž dvěma osobami a jednduché přizpůsobení délky žebříku výšce místnosti. Schody jsou zákazníkovi dodávány kompletně smontované a není nutné je k montáží nijak připravovat.

Pohodlná manipulace

Konstrukce mechanismu odlehčujícího poklop (u některých modelů také žebřík) zjednodušuje manipulaci se schody. K půdním schodům je dodávána ovládací tyč pro pohodlné rozložení a složení schodů.

Příslušenství

Kvůli zvýšení pohodlí používání a také urychlení montáže nabízíme k půdním schodům rovněž široké spektrum doplňkového příslušenství.

Záruka

Půdní schody FAKRO mají 3letou záruční dobu.
 

Výběr půdních schodů

Společnost FAKRO nabízí různé modely půdních schodů, které plně uspokojí individuální požadavky zákazníků. Všechny modely skládacích schodů FAKRO vyhovují vysokým požadavkům na těsnost a termoizolační vlastnosti, a splňují normu EN 14975.

Základním modelem jsou schody LWS Smart. Větší uživatelský komfort poskytují schody LWK Komfort, které jsou vybaveny madlem, patkami a poklopem bílé barvy. Schody LWZ Plus vybavené systémem rychlé montáže umožňují zkrátit na minimum čas potřebný k namontování skládacích půdních schodů s dřevěným žebříkem. Dalším výrobkem z komfortní řady schodů je typ LWL Lux s dodatečným madlem umístěným na prostředním segmentu žebříku a mechanismem usnadňujícím rozložení a složení žebříku.

 
skládací dřevěné skládací kovové stahovací mlynářské zábradlí LX podkrovní dvířka
Skládací s dřevěným žebříkem Skládací s kovovým žebříkem

Stahovací

Mlynářské Příslušenství Podkrovní dvířka

Do skupiny půdních schodů se speciálním určením patří termoizolační shody LTK Energy, které jsou určeny pro zákazníky kladoucí důraz na co nejnižší součinitel prostupu tepla. Speciálně pro potřeby nízkoenergetického stavebnictví byly navrženy super termoizolační schody LWT, které jsou vybaveny trojnásobným systémem těsnění, zaručujícím dokonalou těsnot. V případě, že v místnosti není dostatek prostoru pro rozložení půdních schodů, je možno zvolit typ LDK, jenž je vybaven podobně jako schody LWK. Jestliže mají půdní schody bránit průniku ohně, lze si vybrat jeden ze čtyř modelů protipožárních schodů: skládací LWF 45 s dřevěným žebříkem, skládací LMF 45 a LMF s kovovým žebříkem nebo stahovací schody LSF. Do často využívaných míst se doporučují schody LMS Smart s kovovým žebříkem se zvýšenou odolností. Tento model schodů je dostupný také ve verzi LMK Komfort s madlem a poklopem bílé barvy. Řešením pro místnosti s velmi vysokými stropy jsou schody nové generace LMP. Záleží-li na maximálně zjednodušené a rychlé montáži, a také na vysokém komfortu používání, pak tyto požadavky splní schody LML Lux nebo všechny modely stahovacích půdních schodů. Stahovací schody LST, LSZ se charakterizují malými rozměry rámu. Jsou určeny především do míst, kde nelze použít schody se skládacím žebříkem. Navíc díky speciálnímu mechanismu je lze rozložit a složit pomocí ovládací tyče, proto jsou vhodné k použití ve vysokých místnostech. Pokud máme v místnosti více prostoru, můžeme použít mlynářské schody MS_, které jsou s ohledem na svou jednoduchost a bytelnost skvělým řešením pro frekventovaná místa a časté užívání.