Pohodlné používání/montáž markýz pro fasádní okna - FAKRO

Pohodlné používání

VMZDonedávna markýza znamenala stříšku nebo zastínění nad terasou nebo balkonem. V současné době se markýza čím dál víc používá jako ochrana prosklených interiérů v rodinných domech nebo veřejných budovách před nahříváním. Toto řešení již několik let skvěle funguje u střešních oken. Nyní jsou dostupné markýzy FAKRO i pro fasádní okna. Markýza namontovaná na fasádních oknech má mnoho výhod, které významně zvyšují komfort bydlení během horkých dnů.

 

 

Rychlá montáž

Firma FAKRO nabízí sadu montážních držáků VMX. Tato sada umožňuje nainstalovat markýzu zevnitř jediné osobě. Použité držáky jsou univerzální a nastavitelné, pasují proto na většinu otvíraných oken a jsou kompatibilní s většinou okenních profilů dostupných na trhu. Navíc jsou vybaveny ochrannými plastovými podložkami, které chrání okno proti poškrábání.
Instalace markýzy s použitím montážní sady začínáme namontováním držáků na okně, následně na držácích osadíme kazetu markýzy. V dalším kroku namontujeme vodicí lišty, odstraníme držáky a dotáhneme kazetu. Podrobnou instalaci markýzy si můžete prohlédnout na následujícím montážním videu.