Montážní doplňky

Pomocná krokev XR_

Pomocná krokev XR_Pomocná krokev XR_ umožňuje spojení dvou oken do vodorovné sestavy B2/1, v minimální vzdálenosti od sebe – 18 mm nebo větší – 100 mm. Použití pomocné krokve zajistí více přirozeného světla v místnosti a díky ni se zkrátí část montáže sestavy oken. 

Pomocná krokev je vyrobena z toho samého materiálu jako rám, což je esteticky prvek spojení bez tradiční sádrokartonové konstrukce.

Krokev je dostupná ve dvou variantách, aby bylo možno je přizpůsobit odstínům oken:

  • borovicová (XRP),
  • bílá(XRU).

Pomocné krokve jsou dostupné v délkách 200 cm, 270 cm, 350 cm..

 

Výběr délky krokví závisí na:

  • výšce okna, se kterým má být namontována,
  • konstrukci plochy střechy (snaha o získání optimálního tvaru ostění a správné cirkulace vzduchu po namontovaní okna s krokví).

Při využití užší krokve (18 mm) jsou okna z vnějšku spojená speciálním těsnícím lemování EZV-A 18 DUO pro profilované krytiny nebo ESV 18 DUO pro ploché krytiny. Je to speciálně připravené řešení pro použití s pomocnou krokví 18 mm. V horní a dolní části má lemování DUO společnoý prvek spojující dvě okna do jednoho celku.

Při použití pomocné krokve s tloušťkou 100 mm se používá standardní lemování pro fasádní sestavy např. KZV-1-P i KZV-3-P.

Sestava oken s pomocnou krokví (18 mm, 100 mm) umožňuje zateplení rámu okna pomocí zateplovací sady XDP nebo zateplovacího pruhu z ovčí vlny XWW.

 

Ceník

CeníkCeník dostupný v elektronické podobě PDF