Markýzy s elektrickým ovládáním AMZ Z-Wave, AMZ Solar

Markýzy s elektrickým ovládáním AMZ Z-Wave, AMZ Solar

Markýza s elektrickým ovládáním je žádoucím spojením efektivity ochrany před nahříváním a komfortním ovládáním. Díky tomu, že markýza absorbuje sluneční záření již před zasklením a emituje teplo ven, značně lépe chrání před horkem v porovnání s vnitřními stínícími doplňky. Zároveň umožňuje přísun přirozeného světla a vizuální kontakt s okolím. Navíc umístění markýzy za oknem nezmenšuje prosklenou plochu.
 

Markýza zajišťuje až 8krát účinnější ochranu před nahříváním než v případě použití vnitřních doplňků.

Ovládání pomocí dálkového ovladače nebo zcela automatický chod podle intenzity slunečního zařízení přináší výjimečně snadnou ochranu před nahříváním podkroví.

Elektricky ovládaná markýza se ovládá velmi komfortně. Po namontování markýzy stačí pouze stisknout tlačítko na dálkovém ovladači nebo na nástěnném ovládacím panelu a během chvilky se okno zastíní. Markýzu lze zastavit v jakékoliv pozici.

 

Markýza je dostupná ve dvou verzích:

 • AMZ Z-Wave je napájena z el. sítě a ovládána pomocí dálkového ovladače nebo nástěnného ovládacího panelu v bezdrátovém systému Z-Wave. Spolupracuje s elektricky ovládanými výrobky FAKRO vybavenými modulem Z-Wave, např. s oknem FTP-V Z-Wave nebo roletou ARF Z-Wave. Ve výjimečných případech lze markýzu ovládat servisním tlačítkem umístěným na markýze. K napájení markýzy je nutno zakoupit zdroj 15 V DC.

 • AMZ Solar* je napájena solárními bateriemi a ovládaná pomocí dálkového ovladače. Může být řízena v jednom ze tří režimů: automatickém (automatické rozvinutí a svinutí markýzy v závislosti na intenzitě slunečního svitu), poloautomatickém (automatické rozvinutí, svinutí pomocí dálkového ovladače), dálkově pomocí ovladače, který je součástí výbavy markýzy. Markýza je napájena ze solárních baterií 15 V DC, zabudovaných do jejího krytu a napájených ze solárního panelu.

* Markýzy AMZ Solar by měly být instalovány v místech, kde je solární panel bezprostředně vystaven přímému slunci. Markýzy AMZ Solar se doporučuje instalovat na jižní, západní nebo východní straně. Při instalaci na severní straně může dojít k vybití akumulátoru a výrobek nebude možné ovládat.

 

 • AMZ Z-Wave


  AMZ Z-Wave s ovládáním pomocí dálkového ovladače nebo nástěnného ovládacího panelu
 • AMZ Solar


  AMZ Solar   s automatickým ovládáním

   

Elektrické markýzy jsou dostupné také ve verzích:

 • AMZ Electro 230** - napájena z elelektrické sítě a ovládána pomocí nástěnného vypínače (nutno dokoupit). Pro napájení markýzy není nutný napájecí zdroj - markýza může být připojena k napájení 230 V.

 • AMZ Electro 12** - napájena z elektrické sítě (přes napájecí zdroj 15 V DC) a ovládána pomocí nástěnného vypínače (nutno dokoupit). Ve výjimečných případech lze markýzu ovládat servisním tlačítkem umístěným na markýze. Pro napájení markýzy je zapotřebí napájecí zdroj 15 V DC.

 • AMZ Electro Solar** - napájena přes solární panel (akumulátor v kompletu) a ovládána pomocí nástěnného vypínače (nutno dokoupit). Ve výjimečných případech lze markýzu ovládat servisním tlačítkem umístěným na markýze.

** na speciální objednávku

 

Charakteristika

 • efektivní ochrana před nepříjemným a nežádoucím horkem,
 • ochrana proti přemíře slunečních paprsků při zachování viditelnosti,
 • pohodlná obsluha - markýza může být rozvinutá na okně přes celé léto,
 • záruka rovnoměrného rozkladu intenzity světla, což přináší našim očím vizuální komfort, chrání je před škodlivými odrazy, zejména během práce u počítače,
 • během deště redukce zvuku padajících kapek,
 • ochrana před UV paprsky,
 • vysoká odolnost proti větru.

 

 

Markýza AMZ

Markýza AMZ je zhotovena z trvanlivého materiálu na bázi skelných vláken, odolného vůči atmosférickým vlivům. Je srolována na válečku s motorovou jednotkou a vložena do hliníkové kazety umístěné nad oknem. Na okrajích látky je zataven pásek se zipem, který udržuje správné napnutí tkaniny mezi vodícími lištami a zabraňuje vypadávání látky z vodicí lišty. Spojení materiál-profil zvyšuje její odolnost proti větru - díky tomu markýza vydrží poryvy větru o rychlosti až 120 km/h a u bočního větru až 220 km/h.

Dostupné barvy a materiály

Markýzy AMZ Z-Wave, AMZ Solar jsou dostupné ve 2 cenových skupinách:

 • I. skupina - dostupných 6 odstínů (materiál s 10% průsvitem),
 • II. skupina - dostupné 2 odstíny (materiál s 1 % průsvitem).
 
 • Efekt 10% průsvitu - markýzy z I. skupiny

Efekt 10% průsvitu - markýzy z I. skupiny

 
 • Efekt 1% průsvitu - markýzy z II. skupiny

Efekt 1% průsvitu - markýzy z II. skupiny

 

I. SKUPINA

I. skupina

II. SKUPINA

II. SKUPINA

Ceník

CeníkCeník dostupný v elektronické podobě PDF       

Ceník Doplňky ke střešním oknům také na e-shopu

 

Návody

Návody

Montážní návody v elektronické podobě:

Návody Video montážní návody
Návody

Návody k použití v elektronické podobě:

Návody Ceníky a katalogy