Co nás odlišuje?

Výhody oken FAKRO


TERMOIZOLACE

NIŽŠÍ NÁKLADY NA VYTÁPĚNÍ

 

 

Energeticky úsporná konstrukce      

Energeticky úsporná konstrukce

Jednou z nejdůležitějších priorit během projektování střešních oken FAKRO je energetická úspornost.

Speciální konstrukce okna FTT U8 se součinitelem Uw= 0,58 W/m2K zajišťuje, že je to nejvíce energeticky úsporné střešní okno na světě. Tato konstrukce umožňuje zadržet tepelnou energii uvnitř místnosti.

Automatická ventilační klapka V40P použitá ve střešních oknech FAKRO zaručuje přísun optimálního množství čerstvého vzduchu a chrání před vychladnutím místnosti. Díky vhodné konstrukci střešních oken FAKRO lze v zimních měsících uspořit značnou část tepelné energie, s čímž souvisí nižší náklady na vytápění.

Velké množství přirozeného světla

Velké množství přirozeného světla

Konstrukce střešních oken FAKRO zaručuje optimální prosvětlení podkroví.

Speciálně vyprojektované profily rámu a křídla a umístění ventilační klapky v horní části rámu umožňuje přísun velkého množství přirozeného světla.

Vyvážená energetická bilance

Vyvážená energetická bilance

Střešní okna jsou nejenom zdrojem světla, ale také pasivního tepla v zimním období. Velkou prosklenou plochou oken FAKRO proniká více tepla ze slunečních paprsků, které ohřívají prostory dokonce i v zimě.

Je důležité, aby konstrukce oken zajišťovala vyváženou energetickou bilanci.

BEZPEČNOST

VYSOKÝ POCIT BEZPEČÍ
 

Zpevněná konstrukce okna – systém topSafe

Zpevněná konstrukce okna – systém topSafe
Střešní okna musí zaručit bezpečnost používání a chránit proti snadnému vstupu do interiéru zvenčí. Patentovaný systém zpevněné konstrukce okna topSafe výrazně zvyšuje odolnost střešních oken proti vloupání a chrání je před otevřením během náhodného šlápnutí na křídlo.

Systém topSafe se skládá z:

  • inovativního systému upevnění speciálně profilovaných závěsů
  • kovového prvku zesilujícího plastový protikus kliky v rámu,
  • kovové lišty ztěžující vypáčení okna pomocí nářadí.
III. třída bezpečnosti

III. třída bezpečnosti
Tvrzené sklo spolu s aplikací systému topSafe v konstrukci okna zajišťují, že střešní okna FAKRO obdržela certifikaci minimálně III. třídy bezpečnosti, která platí pro celé okno včetně skla, podle normy EN 13049. Firma FAKRO jako první nabídla plný sortiment oken s minimálně III. třídou bezpečnosti, a tím zavedla nový standard na trhu střešních oken.
 

Ochrana před vloupáním

Ochrana před vloupáním

Odolnost proti vloupání je důležitým aspeketem výrobků FAKRO. Standardní okno pro šikmé střechy FTP-V P2 Secure a okna do plochých střech DMF DU6 a DXF DU6 splňují evropskou II. třídu bezpečnosti RC2 dle EN 1627. Mimo to okna do plochých střech DMF DU6 a DXF DU6 vynikají nejvyšší třídou odolnosti proti nárazu SB 1200 dle EN 1873.

Montáž tohoto typu oken zvyšuje odolnost proti vloupání a užitkovou bezpečnost budovy.

FUNKČNOST

POHODLNÁ OBSLUHA

Klika v dolní části křídla

Klika v dolní části křídla

Umístění kliky v dolní části křídla zaručuje pohodlnou obsluhu okna a jeho řádnou montáž v souladu s normou DIN 5034-1*. Tato norma určuje výšku 220 cm jako minimální vzdálenost od podlahy, ve které by se měla nacházet horní hrana skla. Při dodržení této normy je klika vždy v dosahu ruky. Vyšší montáž oken umožňuje pohodlný přístup k otevřenému oknu také vysoké osobě, a to i u oken s kyvnou konstrukcí.

Výhody dolní kliky ocenili také jiní výrobci a do své nabídky zavedli střešní okna s klikou dole.

* norma platná pro německý trh
 

Automatická ventilační klapka V40P Automatická ventilační klapka V40P
Vysokou funkčnost v oknech FAKRO přináší také automatická ventilační klapka V40P, která zajišťuje přísun optimálního množství vzduchu. Bezobslužná ventilace v oknech FAKRO zaručuje v podkroví zdravé mikroklima a úsporu energie. Otevřená ventilační klapka se charakterizuje vysokou voděodolností i za větru, chrání před pylem a hmyzem.
 
Vysoká těsnost okna Vysoká těsnost okna
Použití dodatečného těsnění a systému navádění křídla zajišťuje vysokou těsnost okna. Inovativní systém umožňuje zajištění správného polohování křídla v rámu a dobrou spolupráci těsnění při opakovaném otevírání a zavírání křídla. Toto řešení předchází poškození křídla a jeho eventuálnímu zablokování, a také usnadňuje montáž okna.
 

AKCE

AKCE PRO KONCOVÉ ZÁKAZNÍKY

Výhody oken FAKRO

DÁRKŮ NENÍ NIKDY DOST!

Získejte dárkový poukaz v hodnotě až 9000 Kč k využití na mall.cz Akce trvá od 01.09. do 15.11.2017. Vztahuje se na vybraná střešní okna a půdní schody. 

Prohlédnout okna FAKRO