Okno do plochých střech DXW přizpůsobené k chůzi po jeho povrchu

Okno do plochých střech DXW přizpůsobené k chůzi po jeho povrchu

Okno do plochých střech DXW přizpůsobené k chůzi po jeho povrchuModerní materiály a měnící se technologie umožňují stavět budovy s plochými střechami.

 

V tomto typu architektury se často stává, že uvnitř budovy existují místnosti, ve kterých nelze použít standardní fasádní okna. Pro komfortní pocit by v každé místnosti měl být zdroj přirozeného světla. V těchto případech je ideálním řešením montáž speciálně konstruovaných oken do plochých střech.

 

 

Okno do plochých střech DXW přizpůsobené k chůzi po jeho povrchuV roce 2015 začneme vyrábět okno do plochých střech DXW, které díky speciální konstrukci se zvýšenou nosností a protiskluzové úpravě umožňuje chůzi po jeho povrchu, a tím pádem bezproblémový pohyb po terasách nebo střechách.

Díky tomu, že je plocha okna zarovnaná s plochou střešní krytiny, tvoří tato okna  bezpečný a využitelný prostor terasy, ale také nenarušují estetický dojem. Je to bezvadné řešení pro terasy a zelené střechy umožňující získání ideálně plochého povrchu střechy se zachováním vlastností střešního okna. 

 

Díky zpevněné konstrukci, protiskluzové úpravě, bezpečnostnímu zasklení s vnějším tvrzeným sklem je okno typu DXW na tolik bezpečné, že umožňuje bezproblémový pohyb po jeho povrchu.
 

Okno DXW bude dostupné ve IV. Q 2015.

 

KONSTRUKCE

Okno do plochých střech DXW přizpůsobené k chůzi po jeho povrchu

  • Rám okna do plochých střech je vyroben z vícekomorových PVC profilů, částečně vyprodukovaných z recyklátu. Vnitřní povrch rámu je bílý (RAL 9010). PVC použité na profily jsou odolné vůči působení kyselin, charakterizují se malou nasákavostí vlhkosti, proto je lze namontovat do každé místnosti.
  • Vnitřek profilů je vyplněn termoizolačním materiálem, což zlepšuje parametry výrobku. Dodatečné přítlačné profily pod rámem usnadňují spojení okna se střešní krytinou. 
  • Okna jsou vybavena bezpečnostním trojsklem se součinitelem prostupu tepla Ug= 0,5 m2/K.

 

 

FUNKČNOST

  • Díky speciální zpevněné konstrukci a protiskluzové úpravě je okno přizpůsobené k chůzí po jeho povrchu. Je to důležité v případě užitkových teras/střech, kde okno zarovnané s plochou střechy umožňuje nejen bezpečnou chůzi, ale nekazí ani estetický dojem. Toto řešení zlepšuje využití terasy/střechy.   
  • Optimalizovaná konstrukce okna do plochých střech dovoluje montáž vnitřních doplňků.
  • Standardně dostupné přítlačné profily pro asfaltovou lepenku nebo jiný krycí materiál usnadňují spojení okna do plochých střech se střešní krytinou.
  • Úkolem okna je přísun přirozeného světla do prostor pod plochými střechami.

 

 

BEZPEČNOST

Díky zpevněné konstrukci, protiskluzové úpravě, bezpečnostnímu zasklení s vnějším tvrzeným sklem je okno typu DXW na tolik bezpečným, že umožňuje bezproblémový pohyb po jeho povrchu.
 

 

 

ENERGETICKÁ ÚSPORNOST

  • Okna do plochých střech byla naprojektována tak, aby maximálně omezila tepelné ztráty. 
  • Vnitřek profilů je vyplněn termoizolačním materiálem, který dodatečně zlepšuje termoizolační parametry výrobku.
  • Okno typu DXW je dostupné s pasivním trojsklem se součinitelem Ug=0,5 m2/K.