New Vison of the Loft 1

New Vison of the Loft 1

Skončil se 3. ročník mezinárodní soutěže pro architekty pořádané firmou FAKRO spolu s mezinárodním architektonickým časopisem A10.

 New Vision of the Loft A10


Zadání:
Vytvoření inovativní, kreativní a umělecké vize podkroví s využitím výrobků FAKRO
  (povinně: min jedno okno FGH-V P2 Galeria a dva okna FDY-V U3 Duet proSky).
 

Termín soutěže: 03.10.2011 - 16.04.2012
 

FGH-V Galeria
proSky

Třetí ročník s názvem NEW VISION OF THE LOFT se setkal s velkým zájmem architektů z celého světa. Do sídla firmy FAKRO bylo zasláno na 200 projektů z celého světa. Svoje práce poslali nejen architekti z evropských států, jako např. z Francie, Německa, Holandska, Polska, Velké Británie, ale také z Ruska, Číny, USA, Libanonu, Maroka či z Kanady.

Zaslané projekty lze rozdělit do několika kategorií. Byly zde jak typicky industriální a urbanistické vizualizace, k realizaci připravené realistické koncepty, tak rovněž umělecké tvorby, ve kterých se sny střetávaly s vizí ideálního podkroví.

Ve všech pracích byla využita střešní okna FAKRO – FGH-V Galeria a okna řady proSky. Tyto výrobky dovolují dokonale prosvětlit místnost a hodí se do nejvíce inovativních a dá se říci i nerealizovatelných projektů.

 

První místo a hlavní cenu (5000€) získal Polák Krzysztof Stępień, 2. místo (3000€) Luis Amoros Fernandez i Miguel Orellana ze Španělska, 3. místo (2000€) Liliana Krzycka i Rafał Pieszko z Irska.

I. místo - Polsko   Krzysztof Stępień   Agnieszka Wyrwas   Bartosz Puchalski

II. místo - Španělsko   Luis Amoros Fernandez   Miguel Orellana

III. místo - Irsko   Liliana Krzycka   Rafał Pieszko
  I. místo - Polsko
  Krzysztof Stępień
  Agnieszka Wyrwas
  Bartosz Puchalski
  II. místo - Španělsko
  Luis Amoros Fernandez
  Miguel Orellana
III. místo - Irsko
  Liliana Krzycka
  Rafał Pieszko

 Porota ve složení Hans Ibelings - zástupce evropského architektonického magazínu A10, architekt a kritik architektury, Nanne de Ru - architekt z jedné z nejznámějších architektonických firem - Powerhouse Company a Sabina Sujew - zástupce firmy FAKRO, brala při hodnocení brala v úvahu způsob využití produktů FAKRO a také inovativnost a kreativitu projektu.

New Vison of the Loft 1 New Vison of the Loft 1

 

A10 - Bernardem Savelkoel a Indirou van´t Klooster

Firma FAKRO souvislosti s vysokým počtem zaslaných projektů a se zájmem, jaký soutěž vzbudila uspořádala konferenci, během které se mohli zúčastnění architekti setkat a vše prodiskutovat. Během konference architekti prezentovali vítězné projekty, diskutovali s členy poroty - zástupci evropského architektonického magazínu A10 - Bernardem Savelkoel a Indirou van´t Klooster, se zástupci pozvaných architektonických časopisů a architektonických federací.

 

 

FAKRO

Kromě diskusního panelu měli účastníci soutěže New Vison of the Loft a zástupci médií možnost prohlédnout si výrobní závod firmy FAKRO. Prohlédli si také solný důl ve Wieliczce a využili atrakcí konferečního a rekreačního centra hotelu Activa.